1. Kapitola - Sokolí klan

30. dubna 2017 v 22:15 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Schromáždění

Flíček začichal. Ucítil silný pach myši. Vydal se po stopě. Myš našel okamžitě. Přikrčil se a pomalu se plížil za myší. Dnes je poprvé sám na lovu, nechce to skazit. Všechnu váhu vkládal do stehen. Je jednu délku kičičího ocasu od myši, odrazil se a skočil. Přistál přímo na myši, rychle ji zakousl a myš nestihla ani pípnout.
Vzal ji do tlamičky a odnesl ke své skrýši. Zahrabal tlapkou v zemi. Ve své skrýši má dvě myši, jednu červenku a teď mu přibyla další myš.
Podíval se na oblohu a všiml si že se začíná stmívat. Vzal všechnu kořist do tlamičky a zamířil do tábora.
V tunelu do tábora uviděl své učitele Malého ptáčka. Malí ptáček se na něj usmál a řekl ,, na první den to neni špatný. " Flíček hrdě zvedl hlavu. Se svým učitelem po boku vešli do tábora a odložil svou kořist na hromadu. ,,Vem něco matkám" řekl Ptáček. Flíček vzal dvě myši a jednoho vrabce a odešel do školky. Uviděl Černosrstou jak kojí své jediné kotě a vedle ní Azurovou kožešinu se svými dvěma koťaty. Odložil jídlo a kývl na matky. Ty mu kývnutí oplatily. Flíček potichu odešel a na hromadě si vzal jednu myš. Zamířil k učednickému doupěti kde se krmyli Sojka, Orlík a Ouško. ,,ahoj" pozdravil je Flíček. ,,ahoj" řekli kamarádi jednohlasně. Posadil se vedle Ouška a začal jíst svou myš.
Když všichni dojedli, začali se navzájem umívat a povídat si. Za nedlouhou dobu k nim přišel Bílý orel. ,,přišel jsem vám říct že vy čtyři jdete na schromáždění"
Učedníci kývli na velkého válečníka. Bílý orel odešel. Učedníci si šli odpočinout do doupěte.
Po chvíli se kočky začali shromažďovat u vchody do tábora. V předu skupiny byl Kamenný měsíc se svým zástupce. Za nimi byl Bílý orel, Pírko, Malí ptáček a Žaludový ocas. Učedníci se zařadili za válečníky a společně vyrazili ke čtyřem stromům.
V řadě doběhli na konec svého území. Zastavili se a pozorovali míhající se siuty koček. Po chvilce Kamenný mávl ocasem a tím dal znamení aby se všichni rozběhli za ostatnimi klany. Když se k nim připojili, začali se všichni válečníci roscházet aby si promluvili s ostatními válečníky. Sojka se podívala na kamarády a řekla ,, já nevím jak vy ale já se jdu podívat po učednívích.,, já jdu s tebou" řekl Ouško.
Flíček se rozhlédl po kočkách. Flíček se rozešel. Najednou do něj málem narazila černá kočička. Podíval se na ni a chtěl se přectavit ale kočička ho předběhla " ahoj, já se jmenuji Myška" řekla pěkná černá kočička. " já Flíček" odpověděl Flíček z vesela. "Ty jsi ze Sokolího klanu, že jo? " mňoukla Myška. "Jo. A ty jsi ze Sojčího? " zeptal se Flíček. "Jo. Koho máš za učitele? " vyhrkla na Flíčka Myška. "Malého ptáčka, a koho ty" řekl Flíček. "Zástupkyni, Bobří kožešinu" řekla Myška pyšně. "Tak to máš dobrého učitele" řekl Flíček šťastně. "To jo, Bobří kožešina je dobrá učitelka" řekla Myška s úsměvem na tváři. "Jak dlouho si učednice? " zeptal se Flíček. "Dva a čtvrt úplňku " řekla Myška. "Já jen dva úplňky" řekl Flíček trochu pochmurně. "Ti není špatné. Kdo jsou tvý rodiče? " Flíčkovi se vrátil úsměv na tvář a hned řekl "Dubová větev a Křišťálové oko a kdo jsou tví rodiče? " řekl Flíček. "Můj otec který je už s hvězdným klanem se jmenuje Vlčí pařat a má matka je Havraní hvězda" řekla Myška smutně. "Ty jsi dcera velitelky? " řekl Flíček udiveně. "Jo, ale když je tvůj otec mrtvý tak by sis to s kýmkoliv vyměnil jen abys měl kompletní rodinu" řekla Myška smutně. "Je mi lito že tvůj otec zemřel, a jak vlastně zemřel? " zeptal se Flíček trochu pochmurně. "Po útoku jezevce. Pár dní potom co jsem se narodila" řekla Myška smutným hlasem. "A je mi váždně líto" řekl Flíček smutně. "Všem je to líto. Ale z jiného pohledu, jak to jde v Sokolím klanu? " zeptala se pořát ještě s bolestí v očích. "Jo dobrý, právě se narodili tři koťata. A jak to jde v Sojčím klanu? " zeptal se Flíček. "Taky dobře, byly jmenováni nový učedníci, Tiché vrbě se narodila koťata a Keřový se připojil ke starším" řekla Myška už s úsměvem. "To je dobrý, a jak si vedeš ve vícviku? "Zaptal se Flíček. "Dobře, v boji a lovu jsem lepšínež starší učedníci Jedle a Kamínek" řekla Myška pyšně. "To je dobrý, já jsem dnes šel poprvé sám na lov" řekl Flíček se vztyčenou hlavou. "A hák sis vedl? " zeptala se Myška. "Dobře, ulovil jsem tři myši a jednoho ptáka" řekl Flíček pyšně. V tom se pronesl nad shromážděnými kočkami hlas Jasné hvězdy jak započínala shromáždění.
"Bleskový klan se má dobře, narodily se nám tři koťata a učedníci se rychle učí " řekla Jasná hvězda se zvednutou hlavou. "Sojčí klan zkvétá. Narodila se nám koťata, jmenovali jsme nové učedníky a Keřový vztoupil mezi starší" dopověděla Havraní hvězda a kývla na Kamenného měsíce. Kamenný se podíval na Havraní hvězdu a také kývl. "Sokolý klan se má také dobře. Jmenovali jsme nivě válečníky Žaludového ocase a Liščí tlapu" jmenování válečníci hrdě zvedli hlavu. Kamenný měsíc se podíval na Rašelinového měsíce a kývl na něj. Rašelinový měsíc mu kývnutí oplatil a odpověděl "Hadí klan se má dobře, ale na našem území jsme ucítili pachy tuláků tak si dejte pozor" dořekl Rašelynový měsíc. "Budeme si dávat pozor a děkujeme za upozornění " řekla Jasná hvězda. "Samozřejmě mi taky" řekl Kamenný měsíc.
"A mi nejsme vyjimka" odpověděla Havraní hvězda. "Myslím že můžeme dnešní shromáždění prohlásit za ukončené" prohlásila Havraní hvězda. Ostatní velitelé kývli a jednotlivý členové odcházeli za svými veliteli. Kočky ze Sokolího klanu se zařadili za Kamenného měsíce a vydali se spátky do tábora.
Když dorazili do tábora, Kamenný hned zamířil na Temnou skálu. "Všechny kočky Sokolího klanu ať se schromáždní pod Temnou skálou" všechny kočky si začali postupně sedat pod Temnou skálou. Když se všichni usadili začal mluvit "na shromáždění jsme se dozvěděli že se po území Hadího klanu pohybují tuláci. Mohli by dojít až k nám. Od teď nesmí koťata z tábora. Můžete se rozejít" dořekl Kamenný a všichni se rozešli do svých pelíšků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama