Květen 2017

Nejvýznamější velitelé Hromového klanu

29. května 2017 v 18:47 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Hromový měsíc
Popis: Mohutný kocour s oranžovou srstí jako má listí na podzim, velkýma bílíma tlapama a jantarovíma očima.
Povaha: Silný, statečný a chytrý.
Činy: Zakladatel Hromového klanu. Spolupracoval s Větrnou, Stinou a Říčnákem na sestavě Válečnického zákoníku.

Soví měsíc
Popis: Šedý kocour s jantarovíma očima
Povaha: Chytrý a přísný
Činy: Legendární lovec, který se naučil jak sova loví v noci

Slunný měsíc
Popis: Kocour s dlouhou žlutou srstí a zelenýma očima.
Povaha: Férový a moudrý
Činy: Udržel svůj klan pohromadě i přes nebezpečí období bez listí.
Bojoval, aby udržel Říční klan dál od Slunečních skal.

Modrá hvězda
Popis: Modrošedá kočka s modrýma očima
Povaha: Milá, moudrá, laskavá a silná
Činy: Přivedla domácího mazlíčka Zrzka do Hromového klanu. Zrzek vyrostl do jedné z nutných, ceněných a respektovaných koček v lese.

Ohnivý měsíc
Popis: Ohnivě zrzavý kocour se smaragdově zelenýma očima
Povaha: Chytrý, oddaný a přirozený vůdce
Činy: Přivedl spět Větrný klan když ho Stínový klan vyhnal.
Odhalil Drápovi plány ve správný čas a zabránil mu zabít Modrou hvězdu.
Zachránil klan před ohněm v táboře.
Odhalil plán Tygřího měsíce, poslat na tábor Hromového klanu psy a zorganizoval plán na záchranu klanu.
Vedl lesní klany proti Krvavému klanu.

11. Kapitola - Sokolí klan

25. května 2017 v 19:26 | Tajemný duch a Gepardi hvězda |  příběhy Sokolího klanu
Kočka Temného lesa

Vrána se přicházela po Smrkovišti. Pořád nemohla uvěřit tomu, že se přidala k Sokolímu klan. Najednou ji do nosu udeřil pach cizí kočky. Srst se jí po celém těle naježila. Najednou se z podrostu vynořil temně černý kocour. Jeho oči byly sytě zelené. Ten kocour vypadal přesně stejně jako ona. Ale tím se nenechala odradit. Stáhla uši dozadu a zasičela na něj. "Ale, ale snad se nám kočička nezlobí" mňoukl na ni temný kocour. "Kdo si?! " zasičela na něj. "Ale není snad nutné se hned rozčilovat " říkal pořád stejným tónem. "Jinak, jsem tobě někdo hodně blízký " odpověděl ji a ušklíbl se. Vráně došla trpělivost a skočila po neznámém kocourovi. Ale ten jí uhnul a ještě ji stačil škrábnut na rameni. Vránu rána hodně štípala a pálila. Podívala se po kocourovi, který ji způsobil ránu. "Udělala si chybu že ses přidala do Sokolímu klanu. V Hadím klanu by tě čekala budoucnost o které by se ti ani nesnilo. Ale zahodila si to a teď tě čeká neštěstí. Ale se mnou se můžeš dostat na vrchol i tak" nabýdl ji tajemný kocour. "Nepotřebuji pomoc. Jsem v Sokolím klanu spokojená " "Jak myslíš. Však v budoucnosti uvidíš a budeš litovat" mňoukl na ni kocour a zmizel.
Vrána se s trhnutím probrala ze snu. Zhluboká oddychovala. Všimla si Flíčka který otevřel jedno oko. Znovu ho však zavřel když uviděl Vránu která na něj kouká. Vrána se postavila na tlapky. Najednou ji ochromila bolest na rameni. Na tom samém rameni kde ji škrábl ten záhadný kocour ze snu. I přes bolest vyšla ven na čerství vzduch. Začala si lízat ránu. Ale že si ránu vylízá jí nepomůže, rozhodla se jír za Pírkem. Dokulhala až k léčitelskému doupěti. "Pírko " zavolala Vrána na léčitele. Z velkého doupěte vylezl černobílý kocourek. "Co pro tebe můžu udělat? " zeptal se milým hlasem. Vrána se ohlídla na své zranění. "Aha. Jak se ti to stalo? " zeptal se a začal si zranění prohlížet, zaběhl si do doupěte pro pár bylinek. "No... Asi mi to nevěříš ale měla jsem zvláštní sen. Byla jsem ve Smrkovišti a najednou se tam objevil černý kocour, úplně stejný jako já. Říkal něco o tom že kdybych zůstala v Hadím klanu čekala by mě velká budoucnost. Pak jsem na něj skočila ale uhnul a škrábl mě. " dovyprávěla Vrána. Pírko skončil s ošetřováním a vzhlédl. "Říkal ještě něco? " zeptal se. "Říkal něco o tom že mě čeká nějaké neštěstí " mňoukla Vrána a trochu se zachvěla. "A to zranění ti udělal ten kocour? " zamyslel se Pírko "ano" odpověděla. "To musel být kocour z Temného lesa. "
Vrána se zamyslela. "Ale co to znamená? " zeptala se. Pírko zakroutil hlavou.
"Děkuju" poděkovala po chvíli Vrána a odešla. Po cestě si všimla své učitelky Zářivé růže jak k ní míří. "Ahoj Vráno" pozdravila ji. "Ahoj" odpověděla Vrána. "Jdeme na hlídku" řekla Zářivá růže a mávla ocasem směrem k východu z tábora kde čekal Šedý chlup. Vyrazili za Šedým chlupem.
Vyšli z tábora a zastavili. Zářivá růže se podívala na Vránu, "kudy se jde k hranicím se Sojčím klanem? " zeptala se. Vrána zamířila k hranicím.
Poklusem dorazila k hranicím. "Skvěle Vráno" pochválila ji Zářivá růže. Vrána se usmála. Hlídka prohlédla hranice.
Vyrazili k hranicím s Hadím klanem. Opatrně se plížili aby nevzbudili pozornost. Na Vránu najednou skočila bílá kočka. Vrána ji zná, je to Zmijodrápka. Zářivá růže jí chce a pomoct ale napadá ji Smrtelná odpověď. Šedý chlup zápilí se Safírovým holubem. Vrána se snaží Zmijodrápku ze sebe schodit ale je jedna z nejsilnějších tuláků. Zmijodrápka je velká a svalnatá kočka. Vrána ji nedokáže schodit. Vrána ji však kouše do přední tlapkou kterou Zmijodrápka dala moc blízko její hlavy. Zmijodrápka uskakuje aby jí Vrána moc nezranila. Vrána se staví na nohy. Všímá si ostatních kteří taky stojí na tlapkách. Z podrostu najednou vychází Němí dotek a jiní tuláci. "Nějak moc se tu snimi flákáte" ušklíbl se. Němí dotek skáče po Zářivé růži a sráží ji k zemi. Vrána nedává pozor a nevšímá si Říční orlice. Srazí ji k zemi a zakusuje se jí do hrdla. Vrána je bezmocná. Naštěstí ji pomáhá Šedý chlup který už porazil Safírového holuba. Teď zápolí s Říční orlicí. Vrána ale nemá moc sil. Zmijodrápka ji přišpendluje k zemi a chce dokončit co Říční orlice začala. Zmijodrápka se nahýbá k jejímu uchu. "Věděla jsem že si slabá. Všichni to věděli, i tvá rodina" zašeptala jí do ucha. Vrána se rozzuřila, sebrala všechny síli a schazuje ze sebe Zmijodrápku. Pak si ale všímá něčeho hroznýho. Zářivá růže která leží na zemi v kaluži krve. Šedý chlup se snaží ubránit ostatním tulákům. Vráně svitla naděje. Přibíhají k nim Žaludový ocas, Bělofousek, Dubová větev a Křišťálové oko. Musela to být odpolední hlídka. Tuláci se zalekli a po krátkém boji s posilou utekli. Vrána se postavila ale ze zranění jí teklo spoustu krve. Omdlela.

Vrána pomalu otevírá oči a rozhlíží se. Je v léčitelském doupěti. Vedle ní leží Zářivá růže a taky otevírá oči. "Zdravím" pozdravil je Pírko. "Tři dny ste spaly. Měli ste mnoho zranění ale přežijete, jen si tu chvilku poležíte" upozornil je. Vrána kývla. Přišla k nim Černá hvězda. "Jsem ráda že ste se probrali. Máte dost sil aby ste mi zodpověděli pár otázek? " zeptala se Černá hvězda. Vrána kývla. "Dobře. Kolik bylo těch tuláků? " zeptala se. Vrána se zamyslela, "asi sedm nebo šest" odpověděla. "A kdo všechno tam byl? " "určitě tam byla Smrtelná odpověď, Nemi dotek, Zmijodrápka, Říční orlice a dál si nepamatuji" odpověděla. Zářivá růže se zamyslela. "Ještě tam byl Safírový holub" odpověděla. ''Děkuji, nechám vás odpočívat " Černá hvězda odešla. Vrána se přitiskla k Zářivé růži a usnula.

Žlutozubka

23. května 2017 v 14:11 | Tajemný duch |  postavy z DK
Jméno: Žlutozubka
Anglické jméno: Yellowfang
Barva srsti: Tmavě šedá
Barva očí: Oranžová
Postavení v klanu: Léčitelka
Klan: Stínový klan - Hromový klan
Povaha: Starostlivá a komplikovaná.
Vyniká: V léčení a boji
Matka: Kytka
Druh: Zubatý měsíc
Syn: Zlomený měsíc
Zajímavost: Svého syna Zlomeného pojmenovala po pocitu který cítila když ho musela opustit.
Žlutozubka Zlomeného zabila tisem (smrtící bobule).5. Kapitola - Bleskového klanu

21. května 2017 v 18:01 | Tajemný duch |  Příběhy Bleskového klanu.
Stěhování do školky

Hroznová bobula se dnes vzbudila trochu pozdě. Je trochu nervózní, dnes se rozhodla že řekne Myšímu ocasovi že s ním čeká koťata.
Myší ocas sedí před válečnickým doupětem a užívá si svěží vítr. Hroznová bobule si protáhla tlapky a přišla k Myšímu ocasu. "Myší ocase nechtěl by ses jít projít? " zeptala se s úsměvem. "Jasně" odpověděl Myší ocas. Bok po boku vyšli z tábora a vydali se k malému jezírku kde se můžou napít.
Dorazili k malému jezírku které nese jméno Sluneční jezírko. Napili se chladivé vody a zamířili k Větrné planině. "Myší ocase, chtěla bych s tebou mluvit" oznámila Hroznová bobula a posadila se. Myší ocas se posadil vedle ní a ocas omotal kolem tlapek. "O čem? " zeptal se. Hroznová bobule sebrala síly, "no... Čekám s tebou koťata" mňoukla. Myší ocas vykulil oči otevřel pusu ale nic neříkal. Hroznová bobule se z jeho výrazu snaží vyčíst co si o tom myslím, ale nejde to. "Si rád? " zeptala se váhavě. "Jasně že jo. Miluju tě a jsem moc rád že s tebou budu mít koťata" usmál se Myší ocas a olízl Hroznové bobulí tvář. "Já tě taky miluju" mňoukla Hroznová bobule. "Za jak dlouho se maš přestěhovat do školky? " zeptal se Myší ocas po chvilce ticha. "Makové očko říkal že do měsíce. A měli bychom to říct Jasné hvězdě. " odpověděla Hroznová bobule. "Jo, ale nrjdřív se ještě projdem" rozhodl Myší ocas.

Když bylo slunce nejvíše, Myší ocas a Hroznová bobule se vrátili zpět do tábora. Hned zamířili k borovici před kterou sedí Jasná hvězda a upravuje si kožíšek. "Jasná hvězdo mohli bychom s tebou mluvit? " zeptal se Myší ocas. "Jistě" odpověděla Jasná hvězda a všichni zamířili k jejímu doupěti v borovici. Jasná hvězda se posadila, Myší ocas a Hroznová bobule se posadili před ní. "O čem ste chtěli se mnou mluvit? " zeptala se. Slova se ujala Hroznová bobule "Jasná hvězdo, já a Myší ocas spolu čekáme koťata" oznámila. "Gratuluji vám. Kdy se máš přestěhovat do školky? " zeptala se Jasná hvězda. "Makové očko říkal že do měsíce. Ráda bych se tam šla už dnes" odpověděla Hroznová bobule. "Ano. Ale Keřotlapka potřebuje výcvik, je mi líto ale budu jí muset přidělil nového učitele " rozhodla Jasná hvězda. "To je mi jasné" odpověděla Hroznová bobule. "Ale můžeš rozhodnout kdo ji dostane za učedníci" dodala Jasná. "Děkuji. Myslím že Močálová tlapa by si učedníci zasloužila" odpověděla Hroznová bobule, Jasná hvězda kývla. "Vyhlásím to, pojďte " rozvázala Jasná hvězda a vyšla z doupěte. Hroznová bobule a Myší ocas se posadili u kořene borovice. Jasná hvězda vyšplhala na borovici a začala svolávat klan. Všechny kočky se začali scházet pod borovici. Když se všechny kočky usedli, začala "chci vám oznámit skvělou správu, Hroznová bobule a Myší ocas spolu čekají koťata. Ale sme tu také protože Keřotlapka bude potřebovat nového učitele, její nový učitelkou bude Močálová tlapa" prohlasila. Močálová kývla. "Můžete se rozejít" rozkázala. Všechny kočky začali Myšímu a Hroznové gratulovat. Potom Hroznová odešla do školky.

Válečnický zákoník

21. května 2017 v 13:33 | Tajemný duch |  Divoké kočky

Zákon koček je nadevše! Když ho kočky poruší dostanou trest!

1. Chraň klan i za cenu vlastního života. Můžeš se přátelit s kočkami z cizího klanu ale až se jednou setkáte v bitvě, oddanost tvému klanu musí přetrvat.

2. Nikdy nechoď na území cizího klanu a nelov tam!

3. Starší a matky s koťaty jedí dřív než válečníci a učedníci. Učedníci někdy nemůžou jíst dokud nenalový pro starší. Pokud válečník nebo učedník onemocní, mohou jíst ve stejný čas jako matky nebo starší.

4. Kořist je jen k jídlu! Poděkuj Hvězdnému klanu za její smrt.

5. Kotěti musí být šest měsíců aby se mohl stát učedníkem

6. Nově jmenovaní válečníci musí po jmenování držet mlčenlivou hlídku celou noc.

7. Kočka která neměla alespoň jednoho učedníka se nesmí stát zástupcem velitele.

8. Zástupce velitele se stane velitelem pokud velitel zemře, bude vyhoštěn nebo vstoupí mezi starší.

9. V případě smrti nebo odstoupení velitele, nový velitel musí být zvolen než měsíc vyjde nejvíše.

10. Shromáždění všech klanů u čtuř stromů se koná v míru. Tuto noc se nebojuje.

11. Klanové hranice musí být kontrolovány každý den, pro výstrahu ostatních koček.

12. Žádná klasnová kočka nenechá kotě v bolestech nebo v nebezpečí i když je z jiného klanu.

13. Slovo velitele klanu je zákon.

14. Čestný válečník v bitvě nezabije svého nepřítele jen aby výhral, jen když nepřítel poruší válečnický zákoník nebo v sebeobraně.

15. Válečník odmítá zhýčkaný život mazlíčka.


4. Kapitola - Bleskový klan

20. května 2017 v 20:48 | Gepardí hvězda a Tajemný duch |  Příběhy Bleskového klanu.
Duhový soumrak se ujal slova.,,Tento příběh bude o čtyř starodávných legendárných klanech.",,Jmenovali se Tygří, Gepardí, Levhartí a Lví klan."Pověděla Vřešťanová tlapa.,,Tygří klan byl obdarován obrovskou silou. Lví klan byl zase velice moudrý. Levhartí klan byl ze všech nechytřejší a Gepardí klan nejrychlejší."Pověděla tentokrát Měsíční květina.,,Sice již tyhle klany tady nežijou ale každý ze čtyř klanů které tady žijou v lesích dostaly od starodávných nějaký dar."Pověděl Uhelný oblak.,,Bleskový klan dostal sílu od Tygřího klanu. Sojčí klan dostal moudrost a nějakou tu sílu Lvího klanu. Sokolí klan dostal mrštnost a hbitost od Levhartího klanu a nakonec Hadí klan dostal rychlost Gepardího klanu."Řekla Jiřička. Učedníci se užasle podívali na starší.

Hlídka skládající se z Břečtinky, Plamennýho kožicha a Kapradinového oka vycházela z tábora. Hlídku vedl zkušený válečník jménem Plamenný kožich. Ale samohřejmě i jeho bratr Kapradinové oko byl zkušený válečník. Břečinka k obou vzhlížela. Jednou by chtěla být jako ona. Kdy dorazili do Keřového lesa tak se Kapradinové oko podíval na Břečtinku.,,Kudy ke hranicím se Sojčím klanem?"Zeptal se. Břečtinka nezaváhala a hned zamířila tím směrem kde by měli být hranice. Po chvíli dorazili k hranicím.,,Správně Břečtinko."Pochválil jí Plamenný kožich. Plamenný kožich a Kapradinové oko zkontrolovali hranice. "Břečtinko kudy se jde k hranicím s Hadím klanem? " zeptal se tentokrát Plamenný kožich. Břečtinka se nejistě vydala k hranicím s Hadím klanem. Na jednom místě se zastavila a váhala. Podívala se doprava a pak na svého učitele Kapradinové oko, ten se usmál a kývl, Břečtinka teda pokračovala. Nakonec k hranivím dorazili. "Skvěle Břečtinko" pochválil ji Kapradinové oko. Břečtinka se usmála. "Co cítíš Břečtinko? " zeptal se Plamenný kožich. Břečtinka žačichala "Tuláky" odpověděla. "A je to čerstvý pach? " zeptal se tentokrát Kapradinové oko. Znovu žačichala "Ano? " zaváhala. "Ano. Měli bychom se vrátit" rozhodl Kapradinové oko. Plamenný kožich kývl. Najednou v trávě za hranice zašustilo a vykoukla z ní šrdá kočka s černými proužky za ní vyšli dva další kocouři, ohnivě zrzavý a bílý. Jsou to Smrtelná odpověď, Ohnivý lev a Němý dotek. "Ale vy nikam nepjdete" zasmála se Smrtelná odpověď a vrhla se po Kapradinovém oku. Ohnivý dotek skočil po Plamenném kožichu a Nemi dotek sekl drápy po Břečtince. Břečtinka se mu vyhla a sama ho drápla do tváře. Nemí dotek zasičel a přimáčkl ji k zemi. Zakousl se jí do ramene. Břečtinka bolestně zavřískla a snažila se vyprostit, ale i když se snaží sebe víc nejde jí to. V zoufalé snaze škrábne Němého zadní nohou do břicha. Němí uvolňuje stisk a Břečtinka se vyprosťuje. Využívá je zaskočení a zakousává se mu do zadní nohy. Nemi utíká spět do trávy.
Ve stejnou chvíli bojuje Plamenný kožich s Ohnivým lvem. Ohnivý lev se drápy drží na zádech Plamenného kožicha. Plamenný kožich však vý jak se Ohnivého lva zbavit. Plamenný kožich si lehá na záda a vahou svého těla Ohnivého lva drtí. Když Plamenný kožich cítí že ho Ohnivý lev pouští, staví se na nohy. Plamenný kožich přišpendlil Ohnicého k zemi. Zakousává se Ohnivému lvovi do krku, v puse cítí teplou krev. Ohnivý lev se Plamennému kožichu vyprosťuhe a utíká za Němím dotekem.
Kapradinové oko zápolí se Smrtelnou odpovědí. Smrtelná odpověď zabila svého bratra a pokusila se zabýt i svou sestru. Je jako šílená. Kapradinové oko se zatím slušně vyhýbal jejím ranám, ale teď mu skočila na záda. Kapradinové oko se jí snaží schodit ale nedaří se mu to. Smrtelná se mu zakusuje zezadu do krku. Naštěstí Smrtelnou schodil Plamenný kožich a Břečtinka. Smrtelná odpověď vyhodnotila situaci a rozhodla se pro útěk. Vrátila se tam odkud přišla. "Si v pořádku? " zeptal se starostlivě Plamenný kožich svého bratra. "Jo" odpověděl Kapradinové oko a pokusil se vztát, ale z bolesti zakolísal a kdyby ho Plamenný kožich a Břečtinka nepodepřeli tak by skončil na zemi. Co nejrychleji se vydali zpět do tábora. Hned jak se vrátili do tábora zamířili k léčitelskému doupěti. Makové očko se podíval na válečníky a učedníci, "co se stalo? " mňoukl vyděšeně. "Na hlídce nás přepadli tuláci " oznámil Plamenný kožich. Mskové očko kývl a prohlédl si rány Kapradinového oka. Zaběhl si pro byliny a pavučiny. Piložil je Kapradinovému oku na rány. "Lehni si tady, zůstaneš tu pár dní" rozkázal makové očko a hlavou ukázal na mechový pelíšek. Plamenný kožich pomohl Kapradinovému oku do pelíšku. Makové očko ošetřil rány Břečtince a potom ji propustil.
Plamenný kožich podal hlášení Jasné hvězdě a pak se vrátil ke svému bratrovi. Močálová tlapa po chvilce přišla a také si lehla k bratrovi.

10. Kapitola - Sokolí klan

19. května 2017 v 20:03 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Jmenování, boj a vražda

Vrána se protáhla v teplém raním slunci. Dnes ji nikdo nehlídá, nikdo se na ni ani podezíravě nedívá. Kočky začali vycházet z doupat. Černá hvězda najednou vyskočila na Temnou skálu a její příjemný hlas se rozlehl po tápoře. "Všechny kočky Sokolího klanu ať se shromáždí pod Temnou skálou " všechny kočky se posadili pod Temnou skálu, jen Vrána zůstala sedět v díře. "Vrano pojď za mnou prosím" poprosila. Vrána k ní nadšeně doklusala a posadila se vedle ní. "Vráno, rozhodla si se že chceš vstoupit do Sokolího klanu. Já ti slíbila že tě učiním učedníci Sokolího klanu. Tvou učitelkou bude Zářivá růže. Bude to tvoje první učednice Zářivá hvězda, doufám že ji naučíš všechno co tě naučil Bělofousek" prohlásila. "Na mě se můžeš spolehnout" slíbila Zářivá růže. Přišla k Vráně a dotkla se jejího čumáčku svým. Vrána byla překvapivě šťastná ze své učitelky. Společně odešli k ostatním kočkám. Některé kočky s velitelčiným rozhodnutím nesouhlasí a mumlají si pod vousky. "Můžete se rozejít" všechny kočky si šli po svém. "Takže Vráno nehdříve tě provedu po území aby si to tu znala" řekla Zářivá růže. "Ano a vyrazíme hned? " zeptala se Vrána. "Jistě když chceš" odpověděla Zářivá růže.

Sokolí spár zamířil k východu z tábora. "Kam jdeš? " zeptal se Křišťálové oko když si všiml Sokolího. "Já... Jdu na lov" zapřemýšlel. "Dobrá " je vydět že mu Křišťálové oko moc nevěřil protože Sokolímu lov moc nejde. Hloupý Křišťálové oko, pomyslel si Sokolí posměšně. Sokolí hned z a rychle zamířil k hranicím s Hadím klanem.
Když tam dorazil, začichal. Je tu hodně silný pach Rašelinového měsíce. "Dnes je takoví klid a určitě k žádnému boji nedojde" řekl Sokolí spár. Je to jeho a Rašelinového znamení. Rašelinový měsíc vylezl z krovy. "Zdravým můj drahý příteli. Máš pro mě nové informace? " zeptal se s úšklebem. "Ano, Vrána a její nová učitelka Zářivá růže šli dnes na obchůzku území" zasmál se Sokolí. "Vrána, ta zrádkyně! Věděl jsem že je slabá! " naštval se Rašelinový. "A co ta Zářivá růže, stačila by na pár válečníků? " zeptal se. "Ne, je nezkušená" odpověděl Sokolí. "Děkuji starý příteli. Vyšlu tuláky aby je zabili" zubaté se uchechtl Rašelinový. "A zítra povedu hlídku hned k hranicím s vaším klanem, vyberu ty nejslabší " zasmál se Sokolí. "Děkuji. Zbohem příteli" řekl Rašelinový a odešel. Sokolí taky odešel.

"Takže Vráno chceš jít ještě na lov nebo chceš spět do tábora? " zeptala se Zářivá růže. "Jsem docela unavená tak bych se ráda vrátila do tábora. Máte velké území" odpověděla. "Ale teď je to i tvoje území" řekla Zářivá růže. Vydali se spět do tábora. U vchodu do tábora sedí Černá hvězda a užívá si teplý vánek. "Zdravím. Jak ste si dnes užili prohlídku území? " zeptala se Černá hvězda a nechala zavřené oči. Vrána začla, "bylo to úžasný" zavískla. "Ano užili jsme si to" zavrněla Zářivá růže. "To jsem moc ráda. Vrano dojdi si pro potravu a odpočiň si. Zářivá růže s tebou bych chtěla mluvit" rozhodla Černá hvězda. Vrána odběhla pryč. "Pojď se mnou do mého doupěte" rozkázala. Odešli do velitelčinýho pelíšku. Černá hvězda se posadila a Zářivá se posadila naproti ní. "Co si myslíš o Vráně? " zeptala Černá hvězda. "No, když jsme chodili po území často se ptala, čichala a rozhlížela se po okolí. Myslím že je hodně učenlivá" vychvalovala ji Zářivá růže. "To jsem moc ráda. Můžeš jít" řekla Černá a obě vyšli ven. Černá hvězda se posadila pod skálou.
Najednou k ní zamířila její sestra Černosrstá a v patách jí je její kotě. "Ahoj Černosrstá" pozdravila Černá hvězda. "Ahoj" odpověděla. "Jak se vede Skvrnkokotěti? " zeptala se Černá hvězda. "Vede se jí skvěle. Za jeden úplněk z ní může být učednice" zavrněla Černosrstá hrdě. "To je skvělé" odpověděla Černá hvězda. "Chtěli jsme jít na květinovou louku, chceš jít s námy? " zeptala se Černosrstá. "Jistě. Ale měli bychom vzít i Lvího tesáka" řekla Černá hvězda. "Jistě. Dojdu pro něj. Pohlídáš prosím Skvrnkokotě? " zeptala se Černosrstá a odběhla do válečnického doupěte. Za chvilku se vrátila i s Lvím tesákem. "Ahoj " pozdravil ji Lví tesák. Černá hvězda kývla. Společně vyšli ke květinové louce.
Skvrnkokotě si hraje v trávě. Lví tesák zpozorněl. Něco zasuštilo v trávě. Lví tesák začichal. ''Černosrstá vem Skvrnkokotě a utečte do tábora " zašeotal. "Co se děje? " zeptala se Černosrstá. "Je tu Hadí klan. Utečte, rychle ale tajně" rozkázal. Černosrstá popadla Skvrnkokotě a začala utíkat. "Je tu Hadí klan" zašeptal Lví tesák Černé hvězdě do ucha. V tu chvíli se na ně vrhli kočky z Hadího klanu. Černá hvězda he všechny poznává. Na ni útočí Jalovcová letka. Lví tesák bojuje s Levhartím flekem, Rybím jezerem a Šedou veverkou, je to nerovný souboj. Mechoočka je sice silná ale Černá hvězda je silnější. Černá hvězda ze sebe shazuje Mechoočku a zakousává se jí do krku. Mechoočka utíká pryč. Černá hvězda se vrhá po Rybím jezeru. Najednou vsíchni z Hadího klanu najednou se smíchem utíkají. Černá hvězda pohledem hledá Lvího tesáka. Najednou se zděsila. Lví tesák leží na zemi v kaluži krve. Černá hvězda k němu rychle přyběhla. Hruď Lvího tesáka se pravidelně nezvedá. Lví tesák je mrtvý. Černé hvězdě tečou slzy. "Zbohem Lví tesáku. Byl si má rodina a já na tebe nikdy nezapomenu" zašeptala mu do srsti. Vzala Lvího tesája jemně do tlami a odnáší ho tábora. Když vchází do tábora všímá si Černosrsté sedící před školkou a jejím kotětem. Černosrstá si všímá své sestry které od tlami výši Lví tesák. "Néé!!! " zakřičela Černosrstá a rozběhla se k bezvládnému tělu svého druha. Černá hvězda ho pokládá na zem. "Je mi to líto Černosrstá" mňoukla Černá hvězda. Všichni přišli k Lvímu tesákovi aby se s ním rozloučili, i Vrána přišla truchlit.
Padla noc. Černá hvězda vyskočila na Temnou skálu. Než začala svolávat, kočky už si sedali. "Černosrstá, Orlíku můžeme odnést tělo? " zeptala se Černá hvězda. Černosrstá přikývla. "Dobrá, Sokolí spáre, Sluneční záře a Liščí tlapo pohřběte prosím Lvího tesáka" rozhodla Černá hvězda. Jmenování válečníci odnesli tělo Lvího tesáka.
Když se válečníci vrátili, pokračovala. "Bohužel musíme Orlíkovi udělit nového učitele. Liščí tlapo si můj bratr a si skušený válečník, dokončíš Orlíkův výcvik. Teď si musíme dávat velký pozor na Hadí klan. Zaprvé, koťata nesmí z tábora. Zadruhé, učedníci nesmí opustit tábor bez dozoru minimálně dvou válečníků. Azurová kožešino jak jsou na tom tvá koťata? " řekla Černá hvězda. "Jsou dost silná aby se stali učedníky" odpověděla Azurová kožešina. "Dobře, a co Skvrnkokotě? Mohlo by se stát zítra učednicí? " zeptala se. "Ano" odpověděla Černosrstá smutným tónem "dobře. Můžete jít" řekla Černá hvězda. Všichni se vydali do svých pelíšků.

Vrána

19. května 2017 v 7:13 | Gepardí hvězda |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Vránokotě - Vrána - Vránodrápka.
Postavení v klanu: Učednice.
Popis: Temně černá kočička se sitě zelenýma očima.
Povaha: Velice neústupná, hodně oddaná, v poslední době i hodně smutná a nedůvěřivá.
Vyniká: V boji a obraně.
Matka: Mechoočka.
Otec: Keřový chlup.
Sestra: Tygrotlapka.
Bratr: Ořešák.

9. Kapitola - Sokolí klan

18. května 2017 v 19:31 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Záchrana mise

Azurová kožešina leží ve školce a truchlí nad ukradeným koťetem. "Azurová kožešino, chce stebou mluvit velitelka" řekla Černosrsta když vešla do školky. "Ano" odpověděla smutně Azurová a pomalu vyšla k velitelce. Černá hvězda sedí pod skálou. "Chtěla si semnou mluvit? " zeptala se Azurová. "Ano a děkuji že si přišla" odpověděla. Azurová kožešina se posadila před Černou hvězdu. "Chtěla jsem ti říct že dnes zachráníme Zvonkokotě" Azurové svitla naděje. "Děkuji Černá hvězdo" "neděkuj mi, a běž za Medvídkokotětem" přikázala Černá hvězda. Azurová kožešina se rozběhla za svým druhým kotětem. Černá hvězda vyskočila na vysokou škálu. "Všechny kočky Sokolího klanu ať se schromáždí pod vysokou skálou" rozlehl se její hlas nad krajinou. Když se kočky usadili, Černá hvězda začala. "Jak všichni výte, včera na nás zaútočil Hadí klan a unesl Zvonkokotě. Rozhodla jsem se že ho dnes zachráníme. Půjdem všichni až na pár dobrovolníků co budou hlídat tábor. Zůstane tu Malí ptáček, Bílý orel a Sokolí spár. Vyrážíme okamžitě. " odpověděla Černá hvězda a vyrazili. Po chvilce dorazili k hranicím s Hadím klanem. "Sleneční záře ty najdeš Zvonkokotě, ano? " řekla Černá hvězda. Sluneční kývla a všichni se rychle vydali k táboru Hadího klanu.
Dorazili k táboru, Černá hvězda ze sebe vydala válečnický pokřik a vrhli se do boje. Černá hvězda se rozhlédla po Hadím klanu, je jich tu docela málo. Koček ze Sokolího klanu tu je víc než z Hadího klanu. Černá hvězda se vrhla na Rašelinového měsíce. "Vydej nám Zvonkokotě a mi půjdem" řekla Černá hvězda. "Hadí klan se nikdy nevzdá" zasičel Rašelinový měsíc a skočil po Černé hvězdě. Černá hvězda ho převalila a přimáčkla k zemi. Své ostré drápy mu přiložila na krk. "Vzdej se" zasičela. "Nikdy" zachrapěl. Černou hvězdu srazil k zemi Mechový pařád. Teď bojuje s dvěma kocoury. Oba se na ni vrhli. Černá hvězda nedokáže odrazit útoky od obou kocourů. Rašelinový měsíc se vrhl na Černou hvězdu a srazil ji k zemi. Už se nahýbá k jejímu hrdlu. Najednou Rašelinového někdo strhl. Je to Bělofousek. Černá hvězda se vrhla na Mechového pařáta.

Sluneční hvězda se probíjí do behlídané školky. Cítí z ní pach Zvonkokotěte. Konečně se tam probila. Vzala Zvonkokotě jemně do tlami.

"Dobře, vemte si to kotě a odejděte" zachrapěl Rašelinový když se nad ním skláněl Bělofousek. Bělofousek ho pustil, "Sokolí klan vyhrál, Hadí klan se vzdává! " řekl. Hadí klan přestal bojovat. "Máš Zvonkokotě Slubeční? " zeptala se Černá hvězda a pohledem hledala Sluneční záři. "Ano" zamumlala Sluneční záře a přiběhla k Černé hvězdě. "Černá hvězdo! Našel jsem Myšku ze Sojčího klanu! " zavolal Žaludový ocas od skály ve které je velká puklina. Z pukliny vylezla vyhublá černá kočička s vyděšeným výrazem. "A chceme si vzít i Myšku" rozhodla Černá hvězda. "Ať si klidně Myška jde ke svému klanu. Pár dnů před tím než jsme zaútočili na vás, zaútočili jsme na Sojčí klan a porazili jsme ho! Jo a abych nezapomněl, Havraní hvězda a její zástupkyně Bobří kožešina jsou mrtvé! " zasmál se. Myška se vyděsila ale je dost chytrá na to aby věděla že Rašelinový lže. "Jdeme klane, i ty Myško" rozkázala Černá hvězda. Myška si stoupla vedle Černé hvězdy a vyrazili do tábora. "Myško u nás se najíš a pak tě odvedem k tvé matce" rozhodla Černá hvězda. Myška kývla.
Dorazili do tábora. U vchodu už čeká Azurová kožešina. Hned jak uviděla své kotě, rozběhla se k němu. Černá hvězda s Myškou po boku vešli do tábora. "Počkej v mém doupěti" přikázala Myšce Černá hvězda. Myška odběhla do velitelského doupěte. Černá hvězda na hromadě s úlovky vzala jednoho vypaseného holuba a velkého hryzce. Vešla do svého doupěte, položila jídlo na zem. "To je pro tebe" řekla Černá hvězda. "Děkuju" řekla Myška a pustila se do jídla. "Jak dlouho ti nedali najíst? " zeptala se Černá hvězda když Myška dojedla. "Po dobu co jsem tam byla jsem dostala dvě malé myši" odpověděla. "Maš dost sil ba návrat k tvému klanu? " zeptala se Černá. "Ano" mňoukla. "Tak pojď, odvedu tě tam" vyrazili z doupěte. "Křišťálové oko, Malý ptáčků se mnou" rozkázala. Jmenování válečníci vyrazili za velitelkou.
Dorazili k hranicím. Černá hvězda běžela rychle ale i tak ji Myška předhinila.
Dorazili k táboru Sojčího klanu. Vešli dovnitř. Havraní hvězda naštěstí seděla u velkého stromu s Bobří po boku. Hned jak si Havraní hvězda všimla Myšky rozběhla se za ní. "Myško! " zavolala na ni. Zacala ji láskyplně olizovat. "Děkuji ti Černá hvězda že si ji zachránila " poděkovala ji Havraní hvězda. "Klany by si měli pomáhat. My už půjdem" řekla Černá hvězda a odešli.
Vrátili se do svého tábora. Černá hvězda vyskočila na skálu a svolala klan. "Musíme si dát pozor na Hadí klan. Hlídky budou chodit častěji, školka se vystuží dalšími větvičkami a pikusíme se zrychlit výcvik. Můžete jít" prohlásila. Kočky se rozešli.
Černá hvězda přišla k Vráně. "Si tu celí den Bílý orle, běž si odpočinout" rozkázala Černá Bílému orlovi který zrovna hlídal Vránu.
Černá hvězda se posadila k díře. Vrána leží schoulená do klubíčka. "Chtěl Rašelinový měsíc aby ste mě pustili?" zeptala se Vrána. "Nebudu ti lhát, ne. Neříkal abychom tě vydali" odpověděla. "Znáš Ostružinu Černá hvězdo? " zeptala se. "Ano" "je to moje nejlepší kamaradka, byla apoň trochu smutná že tam nejsem? " zeptala se smutně. "Nevypadala moc smutně" odpověděla. Vráně stekla malá slzička. "A co Tygrodrápka nebo Ořešák? Ty se neptali? Nebo Mechoočka a Keřový chlup? " zeptala se. "Ne neptali" odpověděla. Vráně se začalo upouštět více slz. "Takže ani moje rodina se o mě nezajímá " "je mi to líto Vrána" zašeptala Černá hvězda. Vrána pohlédla do velitelciných očí "Tak to si asi jediná která mě lituje. Jestli se ještě někdy dostanu do Hadího klanu tak mě Rašelinový měsíc buď vyžene nebo zabije. Muselo mu dojít že jsem vyzradila klanové tajemství. Proč by si jí tam drželi? Si určitě myslí" mňoukla smutně. Černá hvězda si lehla vedle Vrány "klid Vráno" řekla a olízla jí tvář. Vrána se na ni překvapeně podívala. Položila si hlavu na tlapky a řekla, "když si vzpomenu co všechno jsem kvůli klan udělala je mi ještě víc smutno. Kvůli sestře jsem klidně několik dní nejedla aby se ona najedla. Když bratra napadl jezevec a vypadalo to že nepřežije tak jsem u něj bděla celou noc. Dobrovolně jsem se starala o starší i když jsem to neměla za trest. Někdy jsem lovila i celou noc když to bylo nutné. A teď to je všechno k ničemu " stekli jí další slzy. "Vráno je vydět že si skvělá a oddaná učednice a jednou z tebe bude i skvělá válečnice" uklidňovala ji. "Jak ze mě může být dobrá válečnice když nikam nepatřím?" ptala se. "Ale patříš" "a kam? " zeptala se. "Do Sokolího klanu" snažila se ji uklidnit. "C - cože? " nechápala. "Zítra tě prohlásím za právoplatnou učedníci Sokolího klanu, teda jestli chceš? " Vrána přestala plakat. "Jak bych se mohla stát učedníci Sokolího klanu když jsem z Hadího? A navíc jsem klanový zrádce" zamumlala. "Když tě tvůj klan odmítá tak se můžeš stát učedníci mého klanu. A ty nejsi zrádce " uklidňovala ji. "To nechápu, vždyť jsem vyzradila klanové tajemství " mňoukla. "Vždyť tě tvůj klan nechal po bitvě v našem táboře. A když se tě Sokolí spár pokusil zabt, taky ses nemohla jen tak nechat" uklidňovala ji. "Ale zase bych nebila pamatována jako zrádkyně" mňoukla. "Ty nejsi zrádkyně. Žádná kočka by neměla zemřít před svým válečnickým jménem" zavrněla. "O - opravdu? " zeptala se nejistě. "Opravdu" zavrněla. "T - tak dobře " mňoukla. "Jsem ráda že se k nám přidáš. Zítra tě vyhlásím za učedníci Sokolího klanu a přidělím ti učitele" zavrněla. "Dobře. Teď bych si chtěla prosím odpočinout" mňoukla. "Jistě. Ale jestli chceš můžeš si jít lehnout do mého doupěte aby si tu nezmrzla" nabídla ji. "Mě to tady postačí. Už jsem spala na horších místech" odpověděla ji. "Jak chceš. Dobrou noc" odpověděla ji a odešla. "Dobrou" zašeptala a usnula.Kočičí válečníci: Nejtemnější hodinka

18. května 2017 v 17:43 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Nadešel čas aby Ohnivé srdce - nyní Ohnivý měsíc, velitel Hromového klanu - čelil svému osudu.....

Zlověstné ambice Tygřího měsíce (Drápa) dovedli celý les na pokraj hrozné a smrtící bitvy.....
Proroctví se naplňují a hrdinové povstávají.....

Na obrázku je Ohnivý měsíc.

Kočičí válečníci: Nebezpečná cesta

18. května 2017 v 17:17 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Stínový klan si zvolil Drápa za svého nového velitele, ale Ohnivé srdce se obává, že jeho starý nepřítel stále spřádá temné plány na pomstu svému bývalému klanu.

Tajemná hrozba ohrožuje život každé kočky v lese. A vůdkyně Hromového klanu se obrací zády k jejich předkům. Ohnivé srdce s tím nedokáže nic dělat, ale jedno ho vážně zajímá - opustil je Hvězdný klan navždy?


Na obrázku je Bílý vichr

Kočičí válečníci: Bouře přichází

18. května 2017 v 17:01 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Již 19. 10!
Zrádný Dráp, nepřítel Ohnivého srdce, byl přemožen a vyhnán z Hromového klanu. Ale Ohnivé srdce se nemůže zbavit pocitu, že stále číhá někde v lese a čeká na svou příležitost.

V žáru přicházejícího léta se Ohnivé srdce snaží zvládnout zlověstná znamení, učedníka se šokujícím tajemstvím a zhroucenou velitelkou klanu, která je jen stínem svého bývalého já. A jak se situace v lese vyostřuje, kočky se připravují na nadcházející bouři.......

Na obrázku je Žlutozubka

Kočičí válečníci: Les plný tajemství

18. května 2017 v 16:49 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Oddanost klanu je pro divoké kočky nejdůležitější. Ve vzduchu vysí napětí, starý přítel se může přes noc doslova stát nepřítelem. A některé kočky jsou schopny zabýjet, aby dostali co chtějí. Ohnivé srdce je odhodlaný zjistit, jak to bylo do opravdy se smrtí Rudocha, válečníkem z Hromového klanu. Když hledá odpověď, odkryje tajemství, o kterém neměl nikdo ani tušení......


Kočičí válečníci: Oheň a led

18. května 2017 v 16:31 | Tajemný duch |  Divoké kočky
Domácí mazlíček Zrzek dostal nové jméno Ohnivé srdce. Povíšil se mezi válečníky, ale respektuje ho velitelka a starší kočky v klanu?
Uznání si teprve musí zasloužit! Kočky hladoví a loviště zakrývá sníh. Kdo rozhodne bitvu o přežití?

Na obrázku je Tygří dráp.

Kočičí válečníci: Vzhůru do divočiny

18. května 2017 v 16:17 | Tajemný duch |  Divoké kočky

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území podle zákonu, které kdysi dávno stanovili jejich předkové válečníci. Ale Hromovému klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilí válečník za druhým a za stále záhadnějších okolností.....
Do toho zmatku a nejistoty přichází obyčejný domácí mazlíček Zrzek. Zpočátku se zdá, že mezi ostřílenými kočičími válečníky nemá šanci zapadnout, ale pak se ukáže, že se mu vyrovná jen málo kdo.


Na obrázku je Ohnivák.

8. Kapitola - Sokolí klan

17. května 2017 v 20:38 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Napadení


Je brzy ráno. Učedníci mají dnes volno, tak se jen tak povalují a povídají si. "Kdo šel dnes na hlídku? " zeptal se Hrabošek. "Malí ptáček, Zářivá růže, Šedý chlup a... " zamyslela se Lístka. "Sokolí spár" mňoukla.
"Nudím se" zabručel Orlík. "To mi všichni" zývl Flíček. Najednou k nim přišel Pírko. "Lístko pomůžeš mi s bylinkami? " zeptal se. "Jasně! " zavískla Lístka. Lístka odešla s Pírkem do léčitelského doupěte. "Co můžu dělat? " zeptala se Lístka. "Můžeš začít s tím že Bílé tlapě odneseš listy Brutnáku" odpověděl Pírko. Lístka kývla a do tlamičky si vzala pár lístků Brutnáku. Zamířila přímo do školky. Vklozla dovnitř a položila lístky. "Bílá tlapo přinesla jsem ti listi Brutnáku" řekla a usmála se. "Děkuji Lístko" poděkovala Bílá tlapa. Lístka vyšla ven a doběhla spět k Pírkovi. "Hotovo" mňoukla. "Svěle. Teď si dáme tako malí testík" ušklíbl se Pírko. Lístka se posadila a trochu znervozněla. "Takže, jedno kotě bodne včela, co na to použiješ? " Lístka se zamyslela. "Listy Ostružin? " řekla váhavě. "Skvěle a jak se listy Ostružin používají " "žvíkají se" řekla tentokrát sebejistě. "Dobře. Kde se vyskytuje Kostiválový kořen? " znovu se zeptal. Lístka znervózněla. "Na teplých místech? " "přesně na opak, na vlchkých místech" vysvětlil Pírko. Lístka potihu zaklela. "Poslední otázka. Co snižuje bolest a pomáhá usnout? " zeptal se. Lístka se usmála "mák, ale pro matky je nevhodný" zavrněla Lístka. "Skvěle Lístko. Teď ještě odnes tyhle Jalovcové bobule Černodrápce a pak máš volno" pochválil ji Pírko. "Jasně" odpověděla Lístka. Vzala do tlamičky pytlíček s bobulemi a zamířila k doupěti starších. "Zdravím" zamumlala když vešla do doupěte. "Ahoj Lístko" řekla Černodrápka. "Přinesla jsem ti Jalovcové bobule na bolest břicha" položila pytlíček na zem a usmála se. 'Děkuji " poděkovala Černodrápka. Lístka kývla a odešla.

Hlídka se vrátila a hned zamířila k Černé hvězdě. "Cítuli jsme neobvykle hodně koček z Hadího klanu v Kapradinovém lese" řekla udýchaně Zářivá růže která dnes vedla hlídku. "To může znamenat jen jedno" vyděsila se Černá hvězda. Než Černá hvězda stihla upozornit klan, rozlehl se bojový pokřik. Do tábora vtrhli kočky z Hadího klanu. Hadí se hned vrhli do boje. Černá hvězda ze sebe vydala bojový pokřik. Vrhla se na Rašelinového měsíce. Přišpendlila ho k zemi a zaryla do něj ostré drápy. Rašelinový ji ze sebe shodil. Černá hvězda zakolísala a Rašelinový ji přišpendlil k zemi. Kousl ji do ramene a Černá bolestně zamňoukala. Rašelinový se naklonil k jejímu hrdlu. Vteřinu před tím než se stihl zakousnout ho někdo strhl. Jeto Bělofousek. Teď se Rašelinový měsíc rve s Bělofouskem.

Azurová kožešina brání školku spolu s ostatními matkami. Právě bojuje s Dubozubem. Dubozub je silný a přišpendlil Azurovou k zemi. Azurová si všímá že do školky se snaží dostat Srnčí tlapa. Azurová se snaží Dubozuba schodit ale je moc silný. Srnčí tlapa ze školky vytahuje Zvonkokotě. "Néé!!!! " zoufale křičí. Zoufale zráží Dubozuba a co nejrychleji běží za Srnčí tlapou. Srnčí tlapa je míč rychlá. Azurovou někdo seáží k zemi. Je to Borovicové očko. "Svoje kotě už nikdy neuvidíš" šeptá jí do ucha. Azurová se rozzuřila a sráží Borovicového k zemi. Zakousává se mu do krku. Borovicoví se jí vyvlíkl a utíká pryč. Azurová se vrací zpět do školky aby chránila ostatní koťata.

Sluneční záře zrovna dobojovala s Mechoočkou. Rozhlíží se po boji. Najednou ji sráží k zemi Vlčí srdce. Přišpendlil ji k zemi. "Zaplatíš za to co si mu provedla" zašeptal ji do ucha. Sluneční záře mu na hlídce vyškrábla oko. Ikdyž to byla nehoda, Vlčí se jí chce pomstít. Sluneční semu zakousává do tlapy. Vlčí zavřískl a už se nahýbá k jejímu hrdlu. Zakousává se jí do hrdla. Sluneční se snaží vykroutit ale Vlčí je moc silný. Najednou Vlčího sráží Ouško. Vlčí srdce se zakousává Ouškovi do ramene. Sluneční se vrhá na Vlčího. Ale Sluneční záře nemá sílu aby ho porazila sama. Ouško jí jde na pomoc. Společně se na něj vrhají.
Vlčí srdce se po chvíli boje vzdává a utíká pryč. Sluneční se rozhlíží po boji. Sokolí klan vyhrává. "Hadí klane ústup! " zavolal Rašelinový měsíc. Hadí klan se stáhl pryč, až na Vránu která se nedokáže vykroutit ze sevření Liščího tlapy. Azurová kožešina vyběhla ze školky. "Černá hvězdo unesli Zvonkokotě" zamňoukala zoufale se slzami v očích. "Neboj Azurová kožešino získe ho spět. Ale teď si vem Heřmánek na uklidnění" uklidňovala ji Černá hvězda. Azurová kývla a zamířila k léčitelskému doupěti. Pírko a Lístka tam léčí zranění jiných koček tak si bude muset chvíli počkat.
"Ste všichni v pořádku? " zeptala se Černá hvězda. "Pusť mě" zasicela Vrána. "Máme zajatkyni" řekl hrdě Liščí tlapa. Liščí tlapa vzal Vránu za kůži na krku a dovlekl ji před Černou hvězdu. Vrána se posadila a vzdorovitě zvedla hlavu. Černá hvězda začala výslech "proč ste na nás zaútočili? " zasičela.
"To nepovím! A proč mě vlastně vyslýchá jen zástupkyně? " řekla neústupně. "Já jsem velitelka" zasičela. "Takže Kamenný měsíc zemřel? " vyzvídá. "Neodpověděla jsi mi na otázku" rozzuřila se Černá hvězda. "A proč bych měls? " řekla s úšklebkem. "Protože ste zaútočili na náš klan a há chci vědět proč? " zasičela. "Jsem oddaná svému klanu! Nic vám neřeknu! Nikdy bych nezradila svůj klan! " křikla Vrána a vypadalo to že se na velitelku brzo vrhne. Černá hvězda na ni rozzuřeně kouká ale neví jak odpovědět. Vrána se pořád šklebí. "Proč ste na nás zaůtocili a proč ste odnesli Zvonkokotě? " zasičela. "Jak jsem říkala nic neřeknu! I kdybych tady měla zemřít tak nic nepovím! " vzdorovala. "Tak dobře, ke svému klanu se nevrátíš dokud neodpovíš" zasičela. Na Vránině obličeji bylo vydět zaskičení ale nic neřekla. Vedle Černé hvězdy sedí Sokolí spár a dochází mu trpělivost. Vrhá se na Vránu. Povalí Vránu a dá jí své drápy na její krk. Vrána se začíná dusit a se slabým a tichým hlasem mňoukla "povím vám to." "Sokolí spáre pusť ji" rozkázala Černá hvězda. Sokolí spár z ní slezl a Vrána se pořádně nadýchá čerstvého vzduchu. "Mluv! " rozkázala Černá hvězda. "Dobře. Rašelinový měsíc na vás útočí protože si vás chce podrobit. Je spojeny s tuláky. To on je najal aby mu pomohli. Naoplátku jim nabídl že až si podrobí všechny klany tak jim dá za jejich území javorový les ze Sojčího klanu a ze Sokolího klanu kus smrkového lesa u hranic s javorovým klanem. Tuláci zajali ze Sojčího klanu dceru velitelky Myšku. Zatím je u nás v táboře a tuláci vydírají Havraní hvězdu aby se jim podvolila. Mezi tuláky jsou dva nejznámější klanový zrádci. Smrtelná odpověď která zabyla Jezerní hvězdu ze Sojčího klanu. Také zabyla svého bratra který to chtěl říct Havraní hvězdě. To ale uviděla její sestra tak jí chtěla taky zabít, toho si ale všimli ostatní z klanu tak byla vyhnána. Potom tu je taky Němí dotek. Léčitel který vraždil. Chtěl dosadit svou sestru na místo velitelky která o tom neměla ani tušení. Všichni kteří sestře bránili v cestě zabyl v léčitelském doupěti ňákou jedovatou rostlinou. Nakonec se to prozradilo a on byl vyhnán. Ten pocházel z Bleskového klanu. Tak teď když to už všechno víte, můžu jít?" doviprávěla. "Ne" odpověděla. "Co ne? " zasičela. "Zůstaneš tu jako zajatec" rozhodla. "Né! " křikla a rozběhla se ke vchodu do tábora. Sokolí spár po ní skočil a přišpendlil ji k zemi. "Pusť mě ty myší mozku " zasičela. Sokolí spár se naštval a zabořil Vráně drápy do ramen. "Sokolí spáre neubližuj ji, nechceme ji zabít" rozkázala Černá hvězda. Sokolí spár ji teda pustil a chytil za volnou kůži na zátylku. Sokolí spár ji dotáhl před Černou hvězdu a pustil ji. "Sokolí spáre, Bělofousku vyhrabte mnělkou díru" rozkázala. Jmenovaní válečníci přikývli a začali hrabat mělkou díru poblíž ucednického doupěte. Když dokončili díru Černá hvězda rozkázala "Vráno vlez si do díry. " Vrána se ze začátku bránila ale nakonec ji Bělofousek popadl a opatrně hodil do díry. "Zářivá růže zbytek dne budeš Vránu hlídat, na noc tě vystřídá Dubová větev. " rozkázala Černá hvězda. Zářivá růže kývla a posadila se na kraj díry.
Lístka přišla k Vraně "bolí tě ty rány od Sokolího spára? " zeptala se. Vrána se na ni podívala a křikla "co se staráš?" "jsem léčitelská učednice a vím co se může stát když se rány zanití" odpověděla. "To mi jaksi došlo, víš? A navíc proč byste měli léčit običejné rány? Vždyť se léčí jen ty závažné" mňoukla trochu ironicky. "To jo ale ty máš hodně hluboké rány a mohli by se vážně zanítit" bránila se. "Většina válečníků měli stejně hluboké rány a nemuseli se léčit" ušklíbla se. "Hele já ti chtěla jen pomoct, jestli nechceš a rány tě bebolí tsk stačí říct" naštvala se Lístka a otočila se k odchodu. "No tak když mě chceš tolik léčit, tak si mě pro mě za mě vyléči"ňoukla Vrána podrážděně. "Já neřekla že tě chci léčit, já jen řekla že ti chci pomoct" bránila se. "No tak mi pomoz" mňoukla Vrána která chtěla mít incident už za sebou. "Vážně chceš pomoct? " chtěla si být jistá Lístka. "Jo" řekla Vrána a něco si zamumlala pod vousky. "Tak dobře, vydezinfikuju ti rány" řekla Lístka a zaběhl si do léčitelského doupěte pro měsíce, utrhala mu pár lístků a přiložila je na rány. Vrána nedala najevo žádné štípání na ranách. "Nech si je tam zbytek dne a pak si je klidně sundej" Vrána přikývla a skulila se do klubíčka. Lístka odešla do učednického doupěte.3. Kapitola - Bleskový klan

17. května 2017 v 20:24 | Gepardí hvězda |  Příběhy Bleskového klanu.
Makové očko se protáhl a zívl. Bylo ráno a on již musel začít se svou prací. Doupě měl pod zemí a světlo tam pronikalo malou škvírou nad jeho pelíškem. Pohlédl na své zásoby bylin. Všimnul si že má málo podbělu. Vyběhl z léčitelského doupěte a prolezl vchodem do tábora. Objevil se na druhé straně ostružiní a zamířil ke sluneční louce. Chvíli běžel ale nakonec k ní dorazil. Na louce byli všelijaké byliny a rostliny. A prostřed byla Rybí šupina se svými koťaty. Rysokotě a Drobnokotě se prali v malém hloučku měsíčku a Plamennokotě si hrála s mechovou kuličkou kterou si pravděpodobně přinesla z tábora. Makové očko přišel k Rybí šupině a pozdravil ji.,,Ahoj Rybí šupino.",,Ahoj Makové očko."Oplatila mu pozdrav. Makové očko přiběhl k pár květů podbělu. Popadl tlamou podběl a trhl. Vytrhl pár žlutých květin ze země a zatřásl s nimi. Hlína odletovala z kořenů květin. Když největší kusy hlíny bily přič tak odklusal k malé říčce, která tekla přes louku. Ponořil podběl pod vodu. Veškerá hlína hned byla přič a listy byli naprosto čisté. Tři zvědavá koťata Rybí šupiny k němu přiběhla a pozorovala. Z pohledu Drobnokotěte šlo vidět že jí to nejvíc zajímalo. Makové očko položil podběl na zem. Přiložil tlapy na kořeny rostlin a těsně pod květy se zakousl. Trhl a v tlamě už mu zbyli jenom květy a kořeny na zemi.,,Pojďte, vracíme se do tábora."Zavolala Rybí šupina na svá měsíc a pár dnů stará koťata. Plamennokotě a Rysokotě hned přiběhly ale Drobnokotě se pořád dívala na podběl.,,Pojď Drobnokotě."Zavolala jí její sestra. Drobnokotě hned upalovala ke své mámě a sourozenců. Makové očko již také zamířil do tábora. Po nějaké chvíli prolezl vchodem do tábora. Doběhl k léčitelskému doupěti a přišel do něj. Podběl položil na hromádku s ostatním květy podbělu. Najednou se v jeho doupěti zaleskla černá srst a hnědočernýma očima.,,Potřebuješ něco Hroznová bobule?"Zeptal se černé kočky.,,Obávám se že mě zase bolí břicho."Pověděla mu.,,Už zase? Raději si lehni. Prohlídnu si tě a zjistím proč tě tak často bolí."Hroznová kývla a lehla si. Makové očko si prohlédl až na řadu přišlo břicho. Prohmatal ho a uvědomil si proč jí ho tolik bolí.,,Tak co?"Zeptala se ho Bobule.,,Podle všech příznaků čekáš koťata!"Řekla jí celý šťastný. Hroznová se na něj dívala jak na jezevce.,,C-co? J-já čekám koťata?"Ptala se, se zaskočeným hlasem a roztřeseným hlasem.,,Jo. Do úplňku by ses měla přesunout do školky. A jestli bych se mohl zeptat kdo je otec?",,M-Myší o-ocas."Mňoukala roztřeseně.,,Myší ocas? Ten bude rozhodně skvělí otec."Gratuloval ji.,,Proti bolestím břicha ti dám raději jen dva plody jalovce."Pověděl jí a podal dvě modré kuličky.,,Díky."Pověděla mu a plody rozkousala. Potom odešla a Hroznový se za ní ještě ohlédl. Další koťata na cestě. Pomysle jsi.

Šedinka se koukla na Popela, Keřotlapku a Červenku. Dneska měli volno, ale hodně se nudili. ,,Nepůjdem něco ulovit pro starší?"Navrhla Keřotlapka. Všichni kývli a vyrazili. Šedinka ještě šla říct Ledovému plamenovy že jdou lovit pro starší. Když mu to řekla tak i s ostatními vyrazila ven z tábora. Běželi do Keřového lesa kde nejčastěji učedníci lovili. Všichni se rozdělili a šli lovit. Šedinka si všimla malé myši. Skrčila se a rozložila svou váhu do celého těla. Začala se plížit a za pár liščích délek byla od myši jen tři. Napnula všechny svaly v těle a skočila. Přistála na myši a zakousla ji. Nevydala ani hlásek. Posadila se a začali si čistit kožíšek. Po nějaké chvíli všichni něco ulovili a mohly odejít do tábora. Šedinka chytila svoji myšku, Popel velice rychlou veverku, Keřotlapka hraboše a Červenka červenku. Když přišli do tábora tak zamířili rovnou do doupěte starších.,,Nesem jídlo."Zahuhlala Šedinka. Dala jídlo před Jiřičku bývalou léčitelku.,,Děkuji."Odpověděla stařeckým hlasem a pustila se do myši.,,Nechcete si poslechnout nějaký příběh?"Zeptala se Vřešťanová tlapa která jedla společně s Uhelným oblakem veverku. Učedníci přikývli a lehli si.

7. Kapitola - Sokolí klan

16. května 2017 v 20:18 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Učednice


Dnes jde Sojka na první trenink se svým novým učitelem Křišťálivým okem. "Sojko! Sojko! " šťouchala do Sojky čumáčkem Lístka. "Co je? " zeptala se Sojka a ani neotevřela oči. "Dnes jdeš na trénink a Křišťálové oko už na tebe čeká" odpověděla Lístka naléhavě. Sojka vylétla z doupěte a přes rameno řekla "díky Lístko"
Křišťálové oko na ni už vážně čeká u vchodu, vedle něj sedí Malí ptáček a Flíček. "Příště buď prosím dochvilná ano? " řekl Křišťálové oko když k němu Sojka doběhla. "Ano Křišťálový, nezlob se" "já se nezlobím" ukonejšil ji. "Jestli ti to nevadí Malí ptáček s Flíčkem půjdou s námi" řekl Křišťálový když uviděl Sojčin nechápavý pohled. "Nevadí. "
Společně vyšli z tábora. "Ci dnes budem dělat? " zeptal se pro změnu Flíček. "Skusíme si jak umíte šplhat po stromech a pak půjdem na lov" odpověděl Malí ptáček. "Super" vyhekla Sojka.
Došli do Smrkoviště. "Můžeme začít? " zeptal se Křišťálové oko. "Jasně" odpověděli učedníci jednohlasně. Malí ptáček kývl a vyskočil na strom. Malí ptáček je nejlepší lezec z klanu. Vyšplhal na vysokou větev a posadil se. "Sojko teď ty" řekl Křišťálové oko. Sojka přišla blíž ke stromu a vyskočila co nejvíš. Drápky zaryla do tvrdé kůry. Vyšplhala na větev pod Malím ptáčkem. "Dobře Sojko" pochválil ji Křišťálové oko. Malí ptáček se na ni usmál. "Flíčku" Flíček udělat to samé co Sojka. Flíček vylezl na větev kde sedí Sojka. Trochu zakolísal ale udržel se. "Skvěle Flíčku" pochválil ho učitel. Flíček hrdě zvedl hlavu. Křišťálové oko také vyšplhal na strom ale jen na asi třetí větev od spoda. "Teď skuzte přeskočit z větve na větev, ale potichu jako by ste lovili" řekl Křišťálové oko. "Ukážu vám jak" řekl Malí ptáček a rozhlédl se po větvích. Vybral si tlustou větev trochu níž nech na jaké právě stojí. Přikrčil se a skočil. Skočil moc málo a neustál to. Naštěstí se vyškrával nahoru. "Zkuste to trochu lépe než já" zasmál se. Flíček si vybral blízkou větev. Skočil přesně ale hlasitě. "Dobrý Flíčku ale byl si moc hlasitý, kdyby si lovil kořist by ti utekla protože by tě slyšela" varoval ho Křišťálový který se vydrápal až k Malému ptáčkovi. "Ano" mňaukl Flíček. Sojka se rozhlíží po větvích, vybírá si trochu tenkou větev. Skočila. Přistála přímo na větvy. "Výborně Sojko, takle by si tě kořist nevšimla" pochcálil ji Křišťálový. Sojka se usmála. "Zkuste to ještě třikrát" řekl Malí ptáček. Flíček se polepšil, vybral si bližší větev a tentokrát se mu to povedlo.
Když učedníci dokončili úkol slezli dolů. "Takže skákat z větve na větev vám jde, teď zapracujem na rychlosti jakou se pohybujete" řekl Malí ptáček. Učedníci kývli. "Zkusíme si takovou hru, vy dva si dáte závod na špičku stromu" řekl pro změnu Křišťálové oko. Učedníci se na sebe šťastně podívali. Učedníci se připravili ke startu. Malí ptáček švihl dlouhým ocasem. Sojka pohotově vyrazila. Flíček hned za ní. Sojka začala hbytě skákat z větve na větev a brzi získává náskok. Flíček zrychlil. Naštěstí pro Flíčka, Sojka dala špatně tlapku a větev jí pod ní praskla. Chvíli jí trvalo než se vyškrábala spět nahoru. Flíček je už u ní a Sojka si jen tak tak drží vedení. Sojka vyhrála. "Výborně Sojko " pochválili ji učitelé. Učedníci seskákali dolů. Teď půjdem na lov" řekl Křišťálové oko. Zamířili pryč ze Smrkoviště, na Květinovou louku. Když se chtěli rozejít aby mohli v klidu lovit, Flíček si všiml pachu cizí kočky. "Malí ptáčku je tu kočka z cizího klanu" zašeptal Flíček. Malí ptáček začichal. "Je to kočka z Hadího klanu" naštval se Ptáček. "Řekl bych že to je učednice" zašeptal tentokrát Křišťálový. Válečníci se vydali po stopě kočky. O kus dál uviděli mladou černou kočku. "Flíčku, Sojko ukažte nám co umíte a chyťte ji" zašeptal Křišťálový. Sojka a Flíček vyrazili z úkrytu. Flíček se pokusil o válečnický pokřik. Kočka se ohlédla a zasičela. Sojka se vrhla na černou kočku. Skočila na ni a mírně do ni zaryla drápy. Černá kočka mňaukla. Flíček k Sojce přiběhl a pomohl ji kočku udržet. Černá kočka je o něco starší než Flíček a Sojka. Válečníci k nim přiběhli. "Skvěle" pochválil je Křišťálový. "Co tu chceš? " otočil se Křišťálový na učedníci. Učednice jen zasičela. "Tak dobře, půjdeš s námi do tábora" zasičel. "Sojko ty a Flíček jí půjdete po boku ano? " řekl Malí ptáček. Sojka pomalu slezla z černé učednice. Společně ji obklícili. Vyrazili do tábora. Ucednice najednou přeskočila Sojku a začala utíkat. Malí ptáček ji svalil na zem a chytil za kůži na krku. Znovu ji obklíčili ale tentokrát ji Malí ptáček drží.
Učednice se snaží utéct ale ze sevření Malého ptáčka se nemůže vyvléknout. Takhle ji dovedli až k táboru. Vlezli dovnitř vchodem z keřů. Černá hvězda k nim přiběhla. "Tahle učednice lovila na Květinové louce" zasičel Křišťálové oko. "Odveďte ji k Vysoké skále" řekla Černá hvězda. Malí ptáček ji dovedl pod Vysokou skálu, pustil ji na zem. Černá hvězda se posadila před ní "takže začneme tím jak se jmenuješ a co tu děláš? " zasičela Černá hvězda. Učednice se naštvaně kouká do země. Chvíli je ticho. "Jmunuji se Vrána a můj klan mě sem poslal lovit" zasičela. "Už mě pustíte? " zasičela. "Ne, dnes dojdeme za Rašelinovím měsícem" řekla Černá hvězda. Černá hvězda se otočila na svůj klan. "Sluneční záři a Lví tesáku vy budete hlídat Vránu. A Bělofousek s Dubovou hvězdou půjdou se mnou za Rašelinovým měsícem" řekl Černá. Bělofousek, Dubová větev a Černá hvězda vyrazili.
Dorazili k hranicím. Černá hvězda začichala, hlídka tu byla před chvílí. Vyrazili směrem k táboru.
Dorazili k táborů a vtrhli tam. Rašelinový měsík nim přišel, "co tu chcete Černá hvězdo? A kde je Vrána? " zasičel Rašelinový měsíc. "Vránu jsme dnes našli lovit na našem území, a teď ji držíme v klanu. Ale jsme tu protože požadujeme důvod proč lovíte na našem území? " zasičela Černá hvězda. "Jak se opovažujete držet naší učedni ?" "neodpověděl si" zasičela Černá hvězda. Rašelinový měsíc mlčí, "hned opusťte naše území" zasičel. Černá hvězda si zachovala chladnou hlavu a v klidu odešla.

Černá hvězda a ostatní se vrátili zpět do tábora. "Vráno, můžeš se vrátit ke svému klanu. Ale vyřiď Rašelinovému měsíci že jestli ještě někdo z vašeho klanu vstoupí na naše, mají moji válečníci povoleno je zabít" zasičela Černá hvězda. Vrána okamžitě vyrazila pryč z tábora.
Černá hvězda vyskočila na Temnou skálu. "Všechny kočky ze Sokolího klanu ať se schromáždí pod Temnou skálou" začala. Všechny kočky se shromáždili pod Temnou skálou. "Jak už víte, dnes Hadí klan porušil příměří mezi našemi klany. Hadí klan loví na našem území. Od teď budou učedníci chodit na lov minimálně se dvěma válečníky, na hlídku budou chodit minimálně čtyři válečníci a jen jeden učedník. Na hlídky se bude chodit častěji. A koťata neopustí tábor. Můžete jít" odpověděla svou řeč. Kočky se rozešli.

2. Kapitola - Bleskový klan

16. května 2017 v 18:53 | Gepardí hvězda |  Příběhy Bleskového klanu.
Hroznová bobule se brzy ráno probudila. Slunce teprve vycházelo ale ona již byla plná energie. Začala si čistit svůj černý kožíšek. Po chvíli šťouchla do Myšího ocase který pořád spal. Po několikáté co do něj šťouchla tak se probudil.,,To už je ráno?"Mňouknul stejně stráveně jako učedníci po ránu.,,Jo. A jdeme přece na loveckou výpravu."Odpověděla mu. Myší vstal a upravil si také kožíšek. Když byli hotoví tak zašli do učednického doupěte a probudili Třešeň. Ze začátku se jí nechtělo ani moc vstávat ale nakonec stejně vstala. Už byli u vchodu do tábora který střežila Mývalí letka, když v tom je zastavil hlas Syslovouse.,,Dneska jste vstávali brzo ne?"Zeptal se jich.,,Jdeme na loveckou výpravu. Budeme lovit na Větrné planině."Odpověděl Myší ocas.,,Dobrá, ale dávejte si pozor na tuláky. A také počítejte s tím že až bude slunce nejvýše tak na Větrnou planinu také půjde lovit ještě jedna lovecká skupina."Varoval je Syslovous. Hroznová, Myší a Třešeň kývli, prolezli dírou a už běželi mezi keři na Větrnou planinu. Proběhli mezi borovice a objevili se na Větrné planině. Bylo tu jen velice málo keřů. Hroznová neváhala a hned přiběhla ke stromu. Blízko něj byla díra. Začichala a ucítila sylný pach zajíců. Přiběhla k Myšímu ocasuvi a Třešni, kteří se ještě rozhlíšeli po planině.,,U támhletý boroviced je nora se zajíci."Mňoukla Hroznová bobule tiše a poukázala hlavou k borovici. Myší a Třešeň kývli. Plížili se k noře.,,Třešni, jsi dost malá tak vylákáš zajíce ven. Zajíci mají vždycky ještě jeden nouzový východ."Třešeň přikývla a zalezla do nory. Hroznová si všimla světle hnědé srsti u keře který byl vedle stromu. Najednou z pod keře vyběhly čtyři zajíci. Do Hrozové bobule se vlil adrenalin a společně s Myším ocasem a Třešní, která vylezla z díry, vyrazili za zajíci. Hroznová doháněla světle hnědýho zajíce. Třešeň se soustředila na tmavě hněděho a Myší ocas na krásného bílého zajíce. Hroznová přidala do běhu a skočila. Přistála těsně před zajícem. Zajíc hbitě zahnul do prava a Hroznové se trochu smekla. Ale neodradilo jí to. Skočila a přištála na zajícovy. Zakousla se mu do krku. Výtězně ho zvedla do vzduchu. Myší ocas si už upravoval kožíšek a Třešeň právě zabíjela zajíce. Hroznová stále oddychovala z rychlého běhu. Všichni tři se na sebe pyšně podívali. Hroznová zahrabala s vého zajíce pod keř. Pootevřela tlamičku a ucítila silný pach holuba. Skvrčila se a rozložila váhu do celýho těla. Po pár liščích délkách délkách uviděla vypaseného holuba. ALe než stačila vyskočit tak si jí holub všimnul a uletěl. Hrozová v duchu zaklela a šla lovit dál.

Myší ocas se pyšně podíval na svoji skupinu. On ulovil jednoho zajíce, kosa a slavíka. Třešeň ulovila zajíce a dvě myši. A nakonec Hroznová bobule ulovila zajíce, veverku a vrabce. Právě prolézal vchodem do tábora. U vchodu do tábora byl Syslovous.,,Vydím že jste si dneska na lovu vedli."Pověděl mu. Myší ocas byl rád že jeho skupinu pochvílil zástupce.,,Myší ocasi já a Jasná hvězda potřebujeme stebou mluvit."Mňouknul a něj a on přikývl. Dal kořist na hromadu kořisti a zamířil za Syslovousem. Byl docela nervózní protože sním chtěla mluvit velitelka. Přišli k borovici a protáhli se dírou u stromu. Objevili se upoštěném jezevčím doupěti kde měla velitelka pelíšek. Jasná hvězda na něj pohlédla a Syslovous se posadil vedle ní. Myší ocas seděl naproti nim a díval se jim do očí.,,Myší ocasi, dneska bude Červenkokotě a Keřokotě jmenovány novými učedníky. A potřebujeme rozhodnout kdo by se měl stát jejich učiteli. Je tu mnoho skvělích válečníků a nemůžeme se rozhodnout."Pověděla mu Jasná hvězda. Myší byl ze začátku zaskočení, ale hned jak se vzpamatoval věděl kdo by měl učedníky učit.,,Hrozová bubole by měla dostat učedníka. Její bratr má již dávno učedníka a navíc to díky ní jsme byli na lovu úspěšný. A Bledá duše by také mohla dostat učedníka. Je válečnicí už dost dlouho."Pověděl jí. Jasná a Syslovous kývli a řekli mu že může jít. Zamířil rovnou k hromadě kořisti ze které si vzal svého slavíka, kterého ulovil. Posadil se vedle Dubového kožicha a pustil se do šťavnaté kořisti. Když se po dlouhém dni zakousl do čerstvé kořisti tak ho naplnila novou energií. Po chvíli po slavíkovi nic nezbilo. Jasná hvězda začala svolávat klan. Myší ocas přiklusal k borovici. Jasná hvězda seděla před borovicí. A před ní byla dvě koťata. Byli to dcery Rybí šupiny a Syslovouse. Hroznová bobule si sedla vedle Myšího ocase a Bledá duše seděla vedle Divokého srdce. Když byl klan shromáždění pod borovicí tak jmenovací ceremoniál započal.,,Dnes jsme se tu sešli abychom jmenovali tyto dvě koťata učednicemi Bleskového klanu. Červenkokotě než dostaneš svéprávoplatné válečnické jméno tak se budeš jmenovat Červenka. Tvou učitelkou bude Bledá duše."Bledá duše celá šťastná přišla k Července a dotkla se jí nosem.,,A ty Keřokotě než dostaneš své právoplatné válečnické jméno se budeš jmenovat Keřotlapka. Tvou učitelkou bude Hroznová bobule!"Všichny pohledy koček se obrátili na Hroznovou která celá šťastná, s jiskrama v očích kráčela ke své učednici. Když se jí dotkla nosem tak pohlédla na Myšího ocase. Sice nevěla že jí Myší ocas pomohl k tomu aby dostala učedníka, ale i tak na něj pořád hleděla. Myší ocas si začínal uvědomovat že k Hroznové bubeli začíná něco cítit. Něco víc než jen ke kamarádce.

soutěž

16. května 2017 v 14:47 | Gepardí hvězda a Tajemný duch!!! |  soutěže
Vyhlašujeme pro vás soutěž! Otázky se budou týkat Divokých koček z prvího, druhýho a třetího dílu. Odpovědi podílejte na můj e-mail: andysek.kubatova@gmail.com. Některé odpovědi můžete najít i v rubrice postavy z divokých koček.

1.) Proč ze začátku Prášek nesnášel Ohniváka?
2.) Proč Dráp chtěl zabít Havrana?
3.) Jak se jmenují koťata Modré hvězdy?
4.) Ským čeká Vrba koťata?
5.) Koho Ohnivous přivedl do klanu?
6.) S kým má Zlatka koťata?
7.) Proč odešel Šedý pruh k Říčímu klanu?
8.) Jak se Ohnivousovi povedlo zjistit Drápovu zradu?
10.) Jak se jmenují nejlepší kamarádi (přívrženci) Drápa?
11.) Jak zemřela Stříbrnka?
12.) Jak zemřel Zlomený měsíc (ocas)?

1. Kapitola - Bleskový klan

15. května 2017 v 20:42 | Tajemný duch a Gepardí hvězda!!!!! |  Příběhy Bleskového klanu.
Shromáždění


Kočky z Bleskového klanu zrovna dorazili na shromáždění. Ostatní klany už tu taky jsou a povídají si. Hroznová bobule se rozhlédla po shromážděných kočkách. Všimla si válečníka z Hadího klanu. Je to Vlčí srdce. Hroznová bobule poklusem došla k Vlčímu. "Ahoj Vlčí srdce" řekla Hroznová bobule, když se posadila před Vlčího. "Ahoj Hroznová bobule" odpověděl Vlčí srdce. "Jak jdou tvému učedníkovi bojové techniky? " zeptala se Hroznová bobule. "Jo dobře" odpověďel Vlčí srdce a hrdě zvedl hlavu. "A už ti Jasná hvězda přidělila učedníka? " zeptal se. "Ještě ne. " odpověděla Hroznová bobule trochu smutným hlasem. "Aha"

Myší ocas zrovna míří k Drozdímu křídlu ze Sojčího klanu. Drozdí křídlo si právě povídá s Bodlákem a Bílou září ze Sokolího klanu. "Zdravím" pozdravil všechny Myší ocas. Bílá záře kývla. "Ahoj" pozdravil Drozdí křídlo. Bodlák se usmál a šfihl ocasem. "Můžu se kvám přidat? " zavrněl Myší ocas. "Jistě" odpověděl Drozdí křídlo. "Bílá záře nám zrovna vypráví jak Králičí měsíc zahnal obrovského jezevce když napadl tábor" vysvětli Drozdí křídlo. "Pokračuj" vyzval ji Drozdí křídlo. "Jak jsem už řekla byla jsem učednice. Králičí měsíc skočil jezevci přímo nakr. Jezevec se ohnal tlapou a udělal Kraličímu obrovské škrábance na zádech. Ale Králičí měsíc se nepustil. Jezevec se znovu ohnal drápi. Králičí měsíc z jezevce seskočil, aby se vyhnul dalším škrábancům. Když se jezevec pokusil zakousnout se do Králičího měsíce, Králičí mu skočil po krku a zabil ho. " skončila svou řeč Bílá záře. "Páni" výdechl Myší ocas. Když v tom se mezi shromážděnými kočkami pronesl hlas Jasné hvězdy jak započínala shromáždění.,,Bleskový klan se má dobře, narodila se nám tři koťata a učedníci se rychle učí."Pronesla se zvědnutou hlavou.,,Sojčí klan zkvétá. Narodila se nám koťata, jmenovali jsme nové učedníky a Keříkový vztoupil mezi starší."Dopověděla Havraní hvězda. Kývla na Kamenného měsíce a ten započal svůj proslov.,,Sokolí klan se má taky dobře, jmenovali jsme nové válečníky Žaludového ocase a Liščí tlapu."Jmenovaní válečníci hrdě zvedli hlavy. Kamenný hodil pohled po Rašelinovém měsíci. Rašelinový mu ho oplatil.,,Hadí klan se má také dobře, ale na našem území jsme ucítili pachy tuláků tak si raději dávejte pozor.",,Budeme si dávat pozor a děkujeme za upozornění."Řekla Jasná hvězda.,,Samohřejmě mi taky."Odpověděl Kamenný měsíc.,,A my nejsme vyjímka."Odpověděla Havraní hvězda. Jestli už nokdo nic namá, můžeme shromáždění ukončit."Odpověděl Kamenný měsíc. Velitelé přikývli a Jasná hvězda seskočila společně s ostaními veliteli ze skály. Myší ocas přiběhl ke skupince Bleskového klanu. Když se všichni členové klanu připojili ke skupině tak se Jasná hvězda rozeběhla směrem k táboru. Nějakou tu chvilku běželi planinou pod názvem Větrná planina. Potom proběli mezi pár borovicema a před nima se otevřela planina s kěři kde se učili učedníci. Najednou zanhuli prudce do prava a před nimi se obevili velice husté keře osutužin. Každý jeden po druhém prolezli tajnou dírou v zemi a objevili se na druhé straně osružinových keřů kde byl tábor. V chod do tábora střežila Mývalí letka. Jasná hvězda vyskočila borovici která byla uprostřed tábora a svolala klan. Po chvíli byli kočky shromážděné pod borovicí.,,Shromáždění proběhlo v klidu akorát nás Rašelinový měsíc informoval o tom že na sém území zachitli pach tuláků. Proto odedneška nebudou učedníci sami opouštět tábor a lovecké skupiny budou minimálně tvořit tři kočky. Již můžete jít spát."Pronesla Jasná hvězda a všichni se rozešli. Myší ocas si všiml že Hroznová bobule jde sklíčeně. Přišel blíž a zeptal se.,,Co se děje Hroznová?",,Skoro všichni mají učedníky. I můj bratr má učedníka a já jej namám."Pronesla sklíčeně. Myší ocas jí chápal. Než dostal svého prvního učedníka tak to trvalo.,,A nechceš jít zítra se mnou a Třešní na trénink? Pujdem na loveckou výpravu a teď když musí být v lovecké skupině nejméně tři kočky tak bys nás mohla doplnit."Pověděl jí. Hroznové se v očích zaleskli jiskry a radostně pověděla.,,Ano!"Potom společně zalesli do pelíčku a v klidu usnuli.6. Kapitola - Sokolí klan

14. května 2017 v 20:23 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Lovci z Hadího klanu

Hrabošek se vzbudil z učedníků jako první. Začal šťouchat čumáčkem do Sojky. "Vztavej! " řekl hlasitě ale né tak hlasitě aby vzbudil ostatní. "Jdeme na první hlídku". Hrabošek a Sojka jsou nejmladší učedníci. Dnes jdou na svou první hlídku. "No jo" zívla Sojka. Sojka si protáhla tlapky a společně odešli k cestě z tábora. Za nedlouho přišla i Sluneční záře vůdce dnešní hlídky. "Ste dochvilní, to se mi líbí" řekla Sluneční záře a usmála se na učedníky. Za nedlouho přišli i Sokolí spár a Dubová větev. "Příště prosím přiďte dřív" řekla Sluneční záře s naštvaným obličejem ale všichni vědí že jim to nedává za zlé. Sluneční záře vyšla jako první cestou ven. Hrabošek se vydal vedle ní. "Proč s námi nejde Ouško? " zeptal se zvědaví Hrabošek. "Dnes šel na lov" řekla Sluneční záře. "A kde je Žaludový ocas? " zeptal se znovu. Hrabošek. "Trochu se nachladil ale Pírko řekl že má zůstat v táboře" odpověděla. Hraboška najednou předehnal Sokolí spár. Hrabošek se zařadil za svou kamarádku Sojku na konci skupiny. Hlídka se zastavila a Sokolí spár pevným hlasem řekl "Hrabošku, Sojko pojďte sem. " Učedníci došli za válečníkem. "Co cítíte? " zeptal se když učedníci došli k němu. Sojka začichala "Hadí klan? " řekla váhavě. "Ano, a co ještě? " zeptal se Žaludový ocas. "Kořist" řekl tentokrát Hrabošek. "Hadí klan sem přišel lovit" řekl Žaludový naštvaně a dupl tlapkou do listí. "Klid Žaludový ocase. Stopa je čerstvá, byly tu před chvílí" řekla Sluneční záře. "Možná je ještě najdem" dodala Dubová větev. Sluneční kývla na ostatní a rozběhla se za pachem. Ostatní hned za ní.
Učedníci běží jako poslední. Sluneční záře ze sebe najednou vydala válečnický pokřik. Dostihli skupinku koček které patří do Hadího klanu. Sluneční záře skočila na světle šedého kocoura který nosí jméno Vlčí srdce. Zářila mu drápi do ramene a kovour zavřískl. Nahednou Sluneční záři skočil na záda jiný kocour a strhl ji z Vlčího. Obrovký černý kocour přišpendlil mladou válečníci k zemi. Svými velkými drápi ji škrábl na hrudi. Sluneční zavřískla bolestí. Hrabošek jí přiskočil na pomoc ale i když se snažil obrovkého kocoura strhnoud z válečnice. Nemá dost síli aby ho jeho útok odrazil. Najednou se Sluneční schopila, vyvlíkla se doupeři a vytasenými drápi ho praštila do hlavy. Kocour spadl na bok a chvíli ležel na zemi. Pak ale pomalu vztal a podíval se na svou soupeřku. Kocour má jedno oko zkrvavené a zavřené. "Ty si mi viškrábla oko. Zato zaplatíš! " zakřičel kocour a nemotorně utekl. Ostatní dvě kočky utekli. Sluneční stále hlasitě a vyděšeně oddechovala. "Klid" řekla Dubová větev a přitiskla se ke Sluneční záři. Sluneční záře se zklidnila. "Půjde spět do tábora" rozhodla Sluneční záře. Poklusem vyrazili k táboru. Sojka a Hrabošek nejsou zranění protože neměli s kým bojovat. Sluneční záře byla nejvíce zraněná ze všech. Krvácela na hrudi a také měla pár malích šrábanců na zádech. Sokolí spár má pokousanou zadní nohu a Dubová větev má jen natržené ucho.
Hlídka vešla do tábora. "Dojdu dát hlášení za tebe a vy si dojděte za léčitelem " řekla Dubová větev sametovým hlasem. "Děkuji" poděkovala Sluneční. Dubová větev poklusem došla k Černé hvězdě která sedí u Vysoké skáli. "Co se stalo? " zeptala se Černá hvězda udiveně. "Při hlídce jsme zjistili že Hadí klan loví na našem území. Narazili jsme na nw a došli k souboji" dopověděla Dubová větev. "Děkuji za hlášení. Až se ostatní vrátí od léčitelky povím to zbytku klanu" řekla Černá hvězda a švihla ocasem na znamení že Dubová větev může jít.

V léčitelském doupěti Pírko nechává Lístku aby ošetřila zranění koček které byly zraněny na hlídce. Lístka je léčitelská učednice jen dva úplnky a už je skvělá v léčení otevřených ran. "Sluneční záře " oslovil Pírko mladou válečnici. "Ty dva dny odpočívej aby se rány znovu neotevřeli " řekl Pírko rázně. Sluneční záře přikývla. "A ty" otočil se Pírko na Sokolího spára. "Snaž se moc neběhat. " Sokolí protočil panenky.
Když byly válecníci na odchodu, rozlehl se nad táborem hlas Černé hvězdy. "Ať se všechny kočky Sokolího klanu sejdou pod Vysokou skálou" kočky se začali shromažďovat. Když se Lístka vydala na schromáždění, Pírko ji zastavil. "Lístko" zavolal na ni. Lístka se na něj otočila. "Dnes si byla skvělá" řekl s hrdě. Lístka se na něj usmála. Oba se posadili do vchodu do tunelu který vede na jejich mítinku.
"Dnešní hlídka kterou vedla Sluneční záře" začala svou řeč. "Našla lovce z Hadího klanu a odehrál se souboj. Ode dneška na hlídku budou chodit minimálně čtyři válečníci a jeden nebo dva učednívci. Můžete jít" řekla a všichni se rozešli.

Lví tesák vešel do učednicmého doupěte. "Ahoj" pozdravil učedníky. "Ahoj" pozdravili Sojka, Ouško, Orlík a Flíček jednohlasně. "Orlíku jdem na trénynk a Flíčku ty máš jít na lov" řekl. Oškou smutně svěsil hlavu protože jeho učitelka Sluneční záře nemůže trénovat. "Ouško jestli chceš můžeš jít trénovat se mnou a Orlíkem" řekl Lví tesák. Ouško radostně vyjekl "ano. " Lví tesák se zasmál. Ouško, Orlík, Flíček a Lví tesák vyrazili z tábora. Všichni zamířili do Smrkoviště až na Flíčka, ten zamířil do Lišejníkového lese. "Co se dnes budem učit? " zeptal se Orlík. "Budem si opakovat lovecké techniky " odpověděl Lví tesák. Kočky ze Sokolího klanu jsou nejlepší lovci v lese.
Dorazili ke Smrkovišti. Lví tesák se posadil pod nejvyšší smrk. "Takže, kdo mi ukáže jak se lovy ptáci? " zeptal se. Ouško mávl ocáskem a přikrčil se. Začal se rychle plížit ke kamínků ležícím na zemi. Přiblížil se jednu délku ocasu ke kamínků a skočil po něm. "Skvěle Ouško. A teď ty Orlíku" pochválil ho Lví tesák. Orlík přikývl a taky se přikročil. Začal se plížit ke kamínků jako Ouško, skočil po kamínku. "Dobrý Orlíku ale musíš se víc přikrčit, ano? " řekl Lví tesák. Orlík kývl. "Skus to znovu" Orlík se znovu přikrčil a začal se znovu plížit ke kamínku. "Skvěle, můžeš se posadit " pochválil ho Lví tesák. Orlík se posadil. "Teď mi ukažte jak se plížíme za myší" řekl. Orlík začal. Pomalu se začal plížit. Všechnu váhu dává do stehen. "Skvěle Orlíku, lov myší bude tvoje specialita" zavrněl Lví tesák. Teď je na řadě Ouško, přikrčil se a plížil se stejně jako Orlík. "Skvěle Ouško. Tak to by mohlo pro dnešek stačit. Po zbytek dne běžte na lov ano? " řekl a vydal se do tábora. "Půjdem k ledové řece? " zeptal se Orlík. "Jasně, ty budeš lovit hlodavce a já ptáky co se tam chodí napít" odpověděl Ouško.

Slunce je vysoko na obloze. Orlík a Ouško pořád ještě loví u Ledové řeky. Orlík se zrovna plíží k hryzci. Všechnu váhu dává do stehen. Je dvě délky ocasu od hryzce. Skáče. Zakousává se do hryzce a zabíjí ho. Odnáší si ho skrýše kde má už jednu myš, veverku a rejska. Zahrabal si skrýž a začichal. Vrabec. Podíval se do prava. Vrabec si zbírá potravu a nevšímá si okolí. Orlík se začal plížit za vrabcem. Dal si záležet aby byl zprávně zkrčený. Vrabec si ho však všiml a vzlétl. Orlík po něm skočil ale čelisti sklapl na prázdno. Spadl na zem s zaklel. "Orlíku mohli bychom už jít" řekl přicházející Ouško. "Jasně ale musíme si vyzvednout kořist" odpověděl Orlík. Orlík zamířil ke své skrýši a vyndal si svou kořist. Ouško si také vzal svou kořist, ulovil dva drozdy, červenku a veverku. Bok po boku odešli do tábora.

Ouško a Orlík položili svou kořist na hromadu čerstvé kořisti. Aby si vzali svůj podíl je moc brzy. "Jdeš do učednického doupěte?" zeptal se Orlík. "Ještě né, půjdu navštívit Sluneční záři" odpověděl a zamířil k válečnickému doupěti. Ouško vešel dovnitř "ahoj Sluneční záře" řekl Ouško šťastným hlasem. "Ahoj Ouško. Co si dnes dělal? " zeptala se. "Lví tesák mě vzal na trénynk. Opakovali jsme si lovecké technyky a pak jsme šli na lov" odpověděl Ouško. "Tak to jsem ráda" zavrněla. "Kdy mě budeš moct trénovat? " zeptal se. "Za dva dny" odpověděla. "Já už půjdu" řekl Ouško a odešel.

Černosrstá vyběhla ze školky a běžela za Pírkem. "Pírko, Bílá tlapa rodí" zakřičela. Pírko se rozběhl do školky. "Dojdi pro Lístku" řekl Pírko Černosrsté. Černosrstá doběhla k doupěti učedníků. "Lístko za mnou" řekla rychle a běžela zpět do školky s Lístkou v patách. Bílý orel si toho všiml a došlo mu že jeho partnerka rodí. Černosrstá s Lístkou zmizeli ve školce a Bílý orel zůstal venku.
"Bílý orle dojdi pro Černou hvězdu" řekla Liščí oháňka která zrovna vykoukla ze školky. Bílý orel kývl a zamířil k doupěti velitelky. "Bílá tlapa zrovna rodí" řekl ještě ve vchodu. Oba doběhli ke školce. Bílý orel nedočkavě přešlapuje. Najednou Pírko a Lístka vylezli. Bílý orel vběhl dovnitř a lehl si k Bílé tlapě a olízl jí tvář. Černá hvězda vešla za ním a podívala se na koťata. "Jsou krásná. Jak ti je? " řekla Černá hvězda. "Jsem unavená" odpověděla Bílá tlapa. "Dobře. Přinesu ji něco k jídlu" řekla Černá hvězda a odešla. "Jak se budou jmenovat? " zeptal se Bílý orel. Dohromady jsou čtyři. "Tenhle kocourek bude Cesmínokotě" ukázala na želvovinové kotě. "A tahle kočička bude Temnokotě" ukázala na černou kočičku se zrzavýma tlapkama. "A ty zbylé dvě? " zeptal se Bílý orel. "Ty pojmenuj ty" odpověděla Bílá tlapa. "Takže tahle kočička bude Havrankokotě" ukázal na bílou kočičku s černými pruhy na ocase "a poslední Kocourek bude Ježečkokotě" ukázal na malého bílého kocourka s černým a zrzavým žíháním.

Sokolí klan

13. května 2017 v 22:12 | Tajemný duch |  Sokolí klan
Zaměření: Lov
Schopnost klanu: Hbytost a rychlost.
Zajímavost: Svou hbytos dostali od starodávného Levhartího klan.
Slabiny: Boj
Povaha: Chytrý, oddaný, divoký, odvážný, hbytý a milí.
Popis: Kočky jsou krátko srsté. Mají dlouhé svalnaté tlapy a dlouhé ocasi. Srst májí různobarevnou ale nejčastěji se objevuje černá, bílá a šedá srst.
Zakladatel klanu: Sokolí hvězda
Významní velitelé klanu: Sokolí hvězda
Mechová hvězda
Králičí měsíc
Černá hvězda
Významní léčitelé klanu: Drápka
Lísková záře
Pírko
Dosavadní velitelé klanu: Sokolí hvězda
Pruhovaný měsíc
Mechová hvězda
Říční hvězda
Králičí měsíc
Písečný měsíc
Sluneční měsíc
Zlatá hvězda
Kamenný měsíc
Černá hvězda
Území: Území je rozlehlé. Většina území tvoří smrkové lesy. Učedníci se učí v malém smrkovém lesíku které nese jméno Smrkoviště. Okolo Smrkoviště je velká louka jménem Květinová louka. Hranice se Sojčím klanem tvoří dubový les. A hranice s Hadím klanem zase malá louka.
Kořist: Sokolí klan je velice dobrý v lovu. Území je bohaté na kořist. Jejich hlavní kořistí jsou různé druhy ptáků jako třeba pěnkavi, červenky, někdy sojky, vrány, kosy atd. Jsou také velmi dobří v lovu hlodavců, veverek a někdy chytí i toho zajíce.
V období bezlistí se ve sněhu pohybují lépe než ostatní klanu díky dlouhým nohám. Většinou nehladový a koťata jsou většinou silná a přežívají.

Hadí klan

13. května 2017 v 22:01 | Gepardí hvězda |  Hadí klan
Hadí klan
Zaměření: Léčitelství.
Schopnosti klanu: Komunikace s hvězdným klanem.
Zajímavost: Velitelem klanu je vždy kocour a léčitelkou je vždy kočka. Velitelem klanu se vždy může stát jen ten kdo byl učedníkem velitele.
Slabiny: Plavání.
Povaha: Žárlivý, sobecký, netrpělivý a obehřetní.
Popis: Obvykle hnědé, šedé, černé kočky. Mají středně dlouhou srst.
Zakladatel klanu: Hadí měsíc.
Významní velitelé klanu: Hadí měsíc
Květový měsíc
Muří měsíc
Nejvýznamnější léčitelé klanu: Zmijí skvrna
Leopardí stopa
Oblačná květina
Dosavadní velitelé klanu: Hadí měsíc
Pouštní měsíc
Květový měsíc
Jitrocelový měsíc
Zlatý měsíc
Medový měsíc
Horský měsíc
Muří měsíc
Rašelinový měsíc
Území: Většinu území zahrnou menší louky. Jinak lesy tvoří borovice. Na jejich území se vyskytuje malá tůň kam chodí členové klanu pít.
Kořist: Výhradně hlodavci. Ale také pár ptáků.

Sojčí klan

13. května 2017 v 21:35 | Gepardí hvězda |  Sojčí klan

Sojčí klan

Zaměření: Boj.
Schopnosti klanu: Velká síla.
Zajímavost: Svou sílu dostaly od starodávného Tygřího klanu.
Slabiny: Lov.
Povaha: Dobrosrdeční, milí, starostlivý, trpělivý a spravedlivý.
Popis: Všechny kočky jsou krátkosrsté. Mají všelijaké barvy však zrzavá se u nich nevyskytuje a nikdo neví proč. Výjimka je Ostružinová tlapa a Veverčí chloupka.
Zakladatelka klanu: Sojčí hvězda.
Významní velitelé klanu: Sojčí hvězda
Ječmenový měsíc
Jasmínová hvězda
Slunečnicový měsíc
Významní léčitelé klanu: Gepardí tesák
Květinové pírko
Stromový fousek
Dosavadní velitelé Sojčího klanu: Sojčí hvězda
Oblázková hvězda
Jantarový měsíc
Ječmenový měsíc
Jasmínová hvězda
Divoká hvězda
Slunečnicový měsíc
Jezerní hvězda
Havraní hvězda
Území: Území zahrnuje výhradně dubový les. Učedníci se učí na pod stromem jménem velký dub. Pod velkým dubem je menší louka která nese jméno Hvězdná louka. Dále tudy teče řeka a někteří členové klanu v řece loví ryby. Hranici s Bleskovým klanem tvoří Javorový les. A hranici se Sokolím klanem tvoří dubový les.
Kořist: Jak jiš bylo řečeno tak Sojčí klan moc nevyniká v lovu. Jejich hlavní kořistí jsou myši, hraboši, hryzci, rejsci, sem tam ta veverka či zajíc, pěnkavy, červenky a z ryb to jsou pstruzi, okouni, plotice a jelci.

Bleskový klan

13. května 2017 v 21:26 | Tajemný duch |  Bleskový klan
Zaměření: Obrana
Schopnosti klanu: Obrana v boji
Zajímavist: Skoro nikdo na ně neútočí protože jsou skvělí v obraně.
Slabyny: Plavání
Povaha: Silní, odvážní, obětavý, chytrý a stateční.
Popis: Kočky mají většinou krátkou srst. Mají různé barvy ale převládá zrzavá a hnědá. Jsou to mohutné kočky.
Zakladatel klanu: Bleskový měsíc
Významní velitelé klanu: Bleskový měsíc
Cesmínová hvězda
Fouskatý měsíc
Smrkový měsíc
Flíčkatá hvězda
Významní léčitelé klanu: Dešťová kapka
Šupinooký
Severní záře
Štika
Dosavadní velitelé klanu: Bleskový měsíc
Levandulová hvězda
Cesmínová hvězda
Bílý měsíc
Fouskatý měsíc
Sněhová hvězda
Smrková hvězda
Stínový měsíc
Flíčkatá hvězda
Území: Území Bleskového klanu je rovinaté a křovinaté. Je zde málo stromů, ale některé tu jsou. Učedníci se učí v Keřovém lese. Keřový les je rozlehlá louka, je tam spoustu keře na ukrytí. Neni tak bohaté jako území Sokolího klanu ale kořisti je dost.
Kořist: Nejčastější kořist jsou myši a jiní hlodavci. Někdy lovy i ptáky.

Medvídek

13. května 2017 v 18:37 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Medvídkokotě - Medvídek
Postavení v klanu: Kotě - učedník
Popis: Šedý kocourek s modrýma očima
Povaha: Statečný a milí
Vyniká: -
Matka: Azurová kožešina
Otec: Šedý chlup
Bratr: Zvonkokotě

Zvoneček

13. května 2017 v 18:33 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Zvonkokotě - Zvoneček - Zvonkodráp
Postavení v klanu: Kotě - učedník - válečník
Popis: Modrošedý kocourek s fialovýma očima
Povaha: Odvážný, silný a chytrý
Vyniká: V obraně
Matka: Azurová kožešina
Otec: Šedý chlup
Bratr: Medvídkokotě

Skvrnka

13. května 2017 v 18:29 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Skvrnkokotě - Skvrnka - Skvrnitá stopa
Postavení v klanu: Kotě - učednice - válečnice
Popis: Černá kočička s bílými puntíky.
Povaha: Hravá, hodná, divoká, energická a oddaná
Vyniká: V lovu ptáků
Matka: Černosrstá
Otec: Lví tesák
Starší bratři: Orlík a Ouško

Bodlák

13. května 2017 v 18:24 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Bodláčkokotě - Bodláček - Bodlák
Postavení v klanu: Starší
Popis: Hnědý kocour s černým žíháním
Povaha: Nevrlí, drsný a silný
Matka: Smková
Otec: Králičí měsíc
Sestra: Levandulová srst
Družka: Stříbrohřbetá a Jiskřivé srdce
Dcery: Stříbrná jiskra a Jasnoočka (matka: Stříbrohřbetá)
Syn: Kamenný měsíc (matka: Stříbrohřbetá)
Syn: Hnědotlapek
Dcera: Sluneční záře (matka: Jiskřivé srdce)
Syn: Žaludový ocas (matka: Jiskřivé srdce )

Bílá záře

13. května 2017 v 18:16 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Bělokotě - Bělavá tlapka - Bílá záře
Postavení v klanu: Starší
Popis: Bílá kočka s šedým čumáčkem a modrýma očima.
Povaha: Sebejistá, hrdá a statečná.
Matka: Flíčkooká
Otec: Levhartí bojovník
Sestra: Květinová záře
Bratr: Jelení tlapa
Druh: Kamenný měsíc
Synové: Šedý chlup a Bílý orel

Černodrápka

13. května 2017 v 18:09 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Černokotě - Černoočka- Černodrápka
Postavení v klanu: Starší
Popis: Černá kočka se žlutýma očima.
Povaha: Silná, chytrá a moudrá.
Matka: Žlutoočka
Otec: Černý pařát
Druh: Stiný zrak
Dcery: Černá duše a Černosrstá
Syn: Liščí tlapa

Liščí oháňka

13. května 2017 v 18:06 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Liškokotě - Lištička - Liščí oháňka
Postavení v klanu: Matka
Popis: Ohnivě zrzavá kočka se žlutýma očima.
Povaha: Bystrá, rychlá a přísná.
Vyniká: V lovu a stopování.
Matka: Stříbrofouska
Otec: Zrzavý ocas
Sestra: Bílá tlapa
Druh: Stříbrný kožich

Bílá tlapa

13. května 2017 v 17:59 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Bělinkokotě - Bělinka - Bílá tlapa
Postavení v klanu: Matka
Popis: Zrzavá kočka s bílýma ponožkama, špičkou ocasu, čumáčkem a žlutýma očima.
Povaha: Milá, statečná a obětavá.
Vyniká: V obraně.
Matka: Stříbrofouska
Otec: Zrzavý ocas
Sestra: Liščí oháňka
Druh: Bílý orel
Dcery: Havrankokotě a Temnokotě
Synové: Cesmínokotě a Ježečkokotě
Adoptovaná dcera: Pstruhokotě
Adoptovaný syn: Zlatokotě

Nejvýznamnější léčitelé Sojčího klanu

13. května 2017 v 17:39 | Gepardí hvězda |  Sojčí klan
Gepardí tesák
Popis: Zrzavý kocour s medovýma očima.
Povaha: Zbrklý a zvědavý.
Činy: První léčitel Sojčího klanu. Zjistil že levandule sráží horečky a listy brutnáku posiluje zásoby mléka.
Učitel: Ostrý spár (otec když byl válečník).
Učedníci: Mrazivá tlapka, Mrazivá duše.
Květinové křídlo
Popis: Hnědě mourovatá kočka se žlutýma očima.
Povaha: Mírumilovná a milá.
Činy: Zjistila že se řimbaba dá také použít jako lék na zelený kašel.
Učitelka: Jelení tlapa.
Učedníci: Flíčka, Lvíček (Lví tlapa).
Stromový fousek
Popis: Černý kocour s bílýma tlapama a zelenýma očima.
Povaha: Přísný, odvážný a divoký.
Činy: Pamatován za odvahu zachránit své druhy, když tábor napadli lišky.
Učitel: Mračný.
Učedníci: Záře (Zářící očko).

Nejvýznamější léčitelé Bleskového klanu

13. května 2017 v 17:30 | Tajemný duch |  Bleskový klan
Dešťová kapka
Popis: Šedá mourka s bílým ocasem, čumáčkem, ouškem a modrýma očima.
Povaha: Všímavá, veselá a obětavá.
Činy: S ostatními léčiteli zjišťovala čím léčit určité nemoci. Zjistila že ostružinové listy jsou dobré na otok od bodnutí včel.
Učitelka: Stříbřitá růže (starší sestra)
Učedník: Šupinka (Šupinooký)
Šupinooký
Popis: Štíhlí černý kocourek s bílým břichem a jantarovýma očima.
Povaha: Čestný, obětavý, hodný a energický.
Činy: V kruté době bezlistí ošetřil mnoho koček které měli zelený kašel.
Učitelka: Dešťová kapka
Učedník: Trn (Trnitý kožich)
Severní záře
Popis: Bílá kočka s modrofialovýma očima.
Povaha: Chytrá, hodná a dobrosrdečná.
Činy: Zachránila život kočce která měla problémi při porodu koťat.
Učitelka: Sedmikráska
Učednice: Myšička (Myší tlapa)
Štika
Popis: Hnědě mourovatá kočka s dlouhým černým ocasem a hnědýma očima.
Povaha: Hodná, výbušná a netrpělivá.
Činy: Zachránila a ošetřila všechny kočky které měli popáleniny od ohně.
Učitel: Pískový pruh
Učedník: Tlapka (Černotlapka)

Nejvýznamnější léčitelé Hadího klanu

13. května 2017 v 17:16 | Gepardí hvězda |  Hadí klan
Zmijí skvrna
Popis: Bílá kočka s modrýma očima.
Povaha: Klidná a milá.
Činy: První léčitelka Hadího klanu. Zjistila že květy měsíčku se můžou použít jako dezinfekce, máta vodní se může použít proti bolesti břicha, pavučiny jako obvazy a semena máku na klidný spánek.
Učitelka: Kosí křídlo (když byla ještě válečnicí).
Učedníci: Bělinka (Bílá orchidej).
Leopardí stopa
Popis: Černobílá kočka se zelenýma očima.
Povaha: Mírumilovná, dobrosrdečná a hodná.
Činy: Zachránila Zlatému měsíci život, když chytl zelený kašel. Tehdy na něj ještě nebil lék ,ale to právě Leopardí zjistila, že šanta se dá použít jako lék.
Učitelka: Lístková záře.
Učedníci: Mátová tlapka, Zlatinka (Zlatá bouře).

Oblačná květina
Popis: Pískově mourovatá kočka s šedýma očima.
Povaha: Nevrlá a ostražitá.
Činy: Hrdině umřela, když bránila koťata Rašelinového měsíce.
Učitelka: Zimní laň.
Učedníci: Ohniocasá.

Nejvýznamější léčitelé Sokolího klanu

13. května 2017 v 17:08 | Tajemný duch |  Sokolí klan
Drápka
Popis: Krásná zlatá kočka s dlouhýma tlapama a žlutýma očima.
Povaha: Milá, hodná a dobrosrdečná.
Činy: S ostatními léčiteli zjišťovala čím léčit určité nemoci. Zjistila že bobule tisu jsou jedovaté.
Učitel: Sumčí ocas (otec)
Učedník: Měsíček (Měsíční drápek)
Lísková záře
Popis: Ohnivě zrzavá kočka s bílými znaky a tmavě zelenými očima.
Povaha: Laskavá, milá, hodná a dobrosrdečná.
Činy: Zachránila Říční hvězdu když chytila zelený kašel.
Učitelka: Srnkoočka
Učedník: Jantařík (Jantarový kožich)
Pírko
Popis: Drobný černobílý kocourek s šedýma očima
Povaha: Nedočkavý, hbytý a obětavý.
Činy: Projevil velkou výdrž při záchraně Kamenného měsíce který však zemřel na stratu krve.
Učitelka: Flíčkoocasá
Učednice: Lístka (Lístkové srdce)

Nejvýznamnější velitelé Hadího klanu

13. května 2017 v 16:31 | Gepardí hvězda |  Hadí klan
Hadí měsíc
Popis: Černý kocour s bílými pruhy a jantarovýma očima.
Povaha: Přísný, netrpělivý a odvážný.
Činy: Založila s ostatními třemi veliteli klany a také se zapojila do vytváření válečnického zákoníku.
Učitel: Křišťálovous (otec).
Učedníci: Pouštík (Pouštní vichr, Pouštní měsíc).

Květový měsíc
Popis: Hnědě mourovatý kocour s modrýma očima.
Povaha: Divoký, statečný, moudrý a nedočkavý.
Činy: Statečně chránil svůj klan před útoky jezevců.
Učitel: Pouštní měsíc.
Učedníci: Jitrocel (Jitrocelový kožíšek, Jitrocelový měsíc).

Muří měsíc
Popis: Bílý kocour s šedými pruhy a zlatýma očima.
Povaha: Divoký, sobecký a žárlivý.
Činy: Když na hlídku zaútočili tuláci tak zachránil Rašelinovému drápovi život.
Učitel: Horský měsíc.
Učedníci: Rašelinový (Rašelinový dráp, Rašelinový měsíc).

Nejvýznamnější velitelé Sojčího klanu

13. května 2017 v 16:11 | Gepardí hvězda |  Sojčí klan
Sojčí hvězda
Popis: Štíhlá, krásná šedomodrá kočka s smaragdově zelenýma očima.
Povaha: Moudrá, chytrá a rozvážná.
Činy: Založila s ostatními třemi veliteli klany a také se zapojila do vytváření válečnického zákoníku.
Učitel: Drozdí letka a Slunné oko (rodiče).
Učedníci: Keř (Keřový dráp), Oblázková tlapka (Oblázková kožešina, Oblázková hvězda).
Ječmenový měsíc
Popis: Zrzavý kocour s předníma pískovýma tlapama, špičkou ocasu a fialovýma očima.
Povaha: Spravedlivý, moudrý a čestný.
Činy: Pamatován za svoji moudrost a oddanost ke své družce Modřínové květině.
Učitelka: Smrkovouska.
Učedníci: Jasmína (Jasmínová květina, Jasmínová hvězda).
Jasmínová hvězda
Popis: Hnědě mourovatá kočka se žlutýma očima.
Povaha: Přísná a trpělivá.
Činy: Když tábor napadli lišky tak se jí podařilo mnoho kočkách zachránit životy. Ale bohužel v boji ztratila poslední život když chránila koťata.
Učitel: Ječmenový měsíc.
Učedníci: Požární tlapka (Požární srst).
Slunečnicový měsíc
Popis: Čistě bílý kocour se žlutýma očima v odstínu slunečnice.
Povaha: Milí, dobrosrdečný a hodný.
Činy: Zabil krutého velitele klanu jménem Zimní měsíc.
Učitelka: Jasnooká a Bouřný bojovník.
Učedníci: Mák, Led (Ledový hrom).

Nejvýznamější velitelé Sokolího klanu

13. května 2017 v 16:09 | Tajemný duch |  Sokolí klan
Sokolí hvězda
Popis: Želvovinová kočka s dlouhým ocasem a jantarovýma očima.
Povaha: Odvážná, chytrá a zbrklá.
Činy: Založila Sokolí klan a s ostatními veliteli pracovala na Válečnickým zákoníku.
Učitelka: Holubí letka a Černooký
Učednice: Křišťálka (Křišťálooká) Písnička
Mechová hvězda
Popis: Stříbrná mourka s bílou náprsenkou a šedýma očima.
Povaha: Klidná, silná a přísná.
Činy: Zabránila Hadímu klanu aby obsadil Smrkoviště.
Učitelé: Hadí kožich a po jeho smrti Rudá srst.
Učedníci:Kamínek (Kamenné oko, Kamenný měsíc)
Králičí měsíc
Popis: Zrzavý kocour s bílým břichem a zlatýma očima.
Povaha: Vznětlivý, chytrý a bojovný.
Činy: Zachránil klan před obrovským jezevcem.
Učitel: Sněhový spár
Učedníci: Dubinka (Dubová větev)
Černá hvězda
Popis: Černá kočka s modrýma očima.
Povaha: Obětavá, chytrá, statečná, silná a divoká
Činy: Zabránila Hadímu klanu aby jim sebral území. Odhalila klanového zrádce a vyhnala tuláky z území Sokolího klanu.
Učitel: Bodlák
Učedník: Slunka (Sluneční záře) Smrček, Skvrnka (Skvrnitá stopa)

Nejvýznamější velitelé Bleskového klanu

13. května 2017 v 15:53 | Tajemný duch |  Bleskový klan
Bleskový měsíc
Popis: Drobný hnědě mourovatý kocour s bílýma tlapkama a zelenýma očima.
Povaha: Silný, chytrý a odvážný.
Činy: Založil Bleskový klan a s ostatními veliteli pracoval na válečnickým zákoníku.
Učitel: Trnitý kožich a Sluneční srdce (rodiče)
Učedníci: Fousek (Fouskoocasý, Fouskatý měsíc) Zvoník (zemřel jako učedník)
Cesmínová hvězda
Popis: Šedá kočka s bílou špičkou ocasu a modrýma očima.
Povaha: Přísná, chytrá a hrdá.
Činy: Když v táboře vypukl požár, odvedla všechny do bezpečí.
Učitel: Jasmínový kožich
Učednice: Sněženka (Sněžná tlapa)
Fouskatý měsíc
Popis: Černobílý kocour s dlouhými vousky a hnědýma očima.
Povaha: Milý, oddaný a divoký.
Činy: Ochránil Myší les před Sokolím klanem.
Učitel: Bleskový měsíc
Učedníci: Vánek (Divoký vánek) Proužek (Proužkatý ocas) Modřínek (Modřínový ocas)
Smrkový měsíc
Popis: Černý kocour s huňatým ocasem a jantarovýma očima.
Povaha: Odvážný, netrpělivý a moudrý.
Činy: Zachránil klan před psem.
Učitel: Medvědí tlapa
Učednice: Lvice (Lví srst)
Flíčkatá hvězda
Popis: Bílá kočka se zrzavými puntíky a oranžovýma očima.
Povaha: Chytrá a diplomatická.
Činy: Zachránila koťata která ukradli tuláci.
Učitelka: Hadoočka
Učedníci: Lístek (Lístkový ocas) Bělinka (Bílá tůň)

Úvod - Bleskový klan

12. května 2017 v 19:03 | Tajemný duch |  Příběhy Bleskového klanu.
Úvod


Bleskovému klanu se vede dobře. Všude je dostatek potravy a tuláci na jejich území nechodí. Mělo to být další normální období zeleného listí. Ale nebylo. Dvounožci vtrhnou na jejich území. Většina klanu je jimi pochytána. A aby toho nebylo málo tak problémů s tuláky se dostalo i na jejich území. Jasná hvězda je na rozpacích. Dokáže se Bleskový klan ubránit tulákům, osvobodit jejich přátele a hlavně přežít? A co se stane když se ukáže že z jejich klanu je zrádce?

Zlatý plamen

9. května 2017 v 15:13 | Gepardí hvězda |  postavy ze Sojčího klanu
Jméno: Zlatokotě - Zlaťák - Zlatý plamen.
Postavení v klanu: Válečník.
Popis: Zlatý kocour s bílou špičkou uší a modrýma očima.
Povaha: Milí, starostlivý a spravedlivý.
Vyniká: V obraně a plížení.
Matka: Zlatá vánice.
Otec: Bělohřbet.
Sestra: Oblačná kytka.
Bratr: Lví vichr.

Azurová kožešina

6. května 2017 v 13:24 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Azurokotě - Azurová - Azurová kožešina
Postavení v klanu: Matka
Popis: Šedomodrá štíhlá kočka s azurové modrýma očima
Povaha: Přátelská a všímavá
Vyniká: V boji
Matka:
Otec:
Druh: Šedý chlup
Synové: Zvonkokotě a Medvídkokotě

5. Kapitola - Sokolí klan

5. května 2017 v 18:53 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Cesta k Měsíčnímu kameni


Flíček a jeho sestra Želvička dnes nešli na vícvik ani na lov aby šetřily síly na cestu k Měsíčnímu kameni. Leželi v učednickém doupěti. "Nudím se" řekl Flíček a převalil se na záda. Želvička seděla ve vchodu a pozorovala zapadající slunce. "Vydrž už pujdem na cestu" řekla z vesela Želvička. "Ahoj" zavolala přicházející Zářivá růže. "Ahoj" pozdravil Flíček Zářivou růži. Želvíčka kývla na kamarádku která se nedávno stala válečnící. "Tak co, těšíte se na výpravu? " zeptala se Zářivá růže. "Jo, za tu nudu to snad bude stát" řekl rozmrzele Flíček. "Jo stojí to za to" řekl Zářivá růže. "Jak to víš? " zeptala se Želvička. "Jednou sem tam byla s Kamenným měsícem" řekla Zářivá růže smutně. "Měli byste si jít pro bylynky" řekl povědomí hlas. Flíček se podíval za Zářivou a uviděl svého učitele. "Ahoj Malí ptáčků"vykřikl Flíček šťastně a došel ke svému učiteli. "Ahoj Flíčku. Běž si se Želvičkou pro byliny za chvilku vyrážíte" Flíček mávl ocasem na Želvičku aby šla za ním.
Když dorazili na léčitelskou mítinku, čekala je tam Lístka s dvěma balíčky s bylinkami. "Ahoj, tady máte bylinky. Válečníci si je už vzali" řekla Lístka. "Děkujem" řekla Želvička a zvala si bylinky. Flíček si také vzal své bylinky a kývl na Lístku. Když začali jíst bylinky, začal Flíček krčet čumáček znechucením. Lístka se zasmála. "Už ste připravený? " zeptal se Křišťálové oko. "Ano" řekl Flíček a pokrčil čumáček. "Tak pojďte, Černá duše a ostatní už čekají" řekl a odešel ven. Flíček a Želvička vyrazila za nimy. Černá duše, Bělofousek a Liščí tlapa už vážně čekali u vchodu do tábora. Černá duše na ně kývla a všichni vyrazili poklusem ke Smrkovišti od kud půjdou ke Čtyřem stromům a následně k Měsíčnímu kameni. Černá duše hbitě běžela na koberci z jehličí. Najednou se všichni zastavily, "teď vztoupíme na území Sojčího klanu, takže musíme být opatrní" řekla Černá duše. Učedníci kývli. Rychle vyrazili přes území Sojčiho klanu. Liščí se zastavil a začichal, ostatní taky zastavili a podívali se na něj. "Nedávno tu byli, musíme si pospíšit" když to Liščí dořekl. Uslyšeli dupot tlapek. Podle zvednutýcg ocasu a zamňoukání, poznali že na ně hlídka nezaůtočí. Hlídku vedla mladá velitelka Havraní hvězda. Přiběhli k výpravě a Havraní hvězda se zeptala "Co se stalo?proč jste na našem území?" Černá duše sklonila hlavu na omluvu, "včera večer zemřel Kamenný měsíc" řekla a sklamané svěšila ocas. "Tak to je mi líto. Přeji štěstí při cestě k měsíčnímu kameni" řekla Havraní hvězda a kývla. "Děkuji" zašeptala vděčně Černá duše. Pak skupina znovu vyrazila na cestu.
Hlídka dorazila ke kraji Vysokých kamenů. "Tady jsou Matčina ústa a v nich je měsíční kámen" řekl Bělofousek a mávl ocasem směrem k tunelu který byl ve skále.
Doběhli až k Mstčiným ústům. "Flíčku, Želvičko půjdete se mnou. Bělofousku, Liščí tlapo a Křišťálivé oko vy počkáte tady" řekla Černá duše, zhluboka se nadechla a vešla dovnitř. Učedníci šli za ní. V tunelu je tma. Černá duše je vedla. Flíček cítil jak se její ocas jen tak tak dotýká jeho fousků. Také cítil jak se Želvička bojí. Přitulil se k ní a ona se přestala třást. Najednou přišli k velkému kameni na který svítil měsíc velkou dírou ve stropě. "Počkejte tady" zašeptala Černá duše. Učedníci se posadili a pozorovali Černou duši jak jde k měsíčnímu kameni. Její černý kožíšek se leskl v měsíčním světle. Černá duše si lehla k měsíčnímu kameni a usnula. Velitelé vždy usínají před měsíčním kamenem a dyskutují s Hvězdným klanem. Trvá to věčnost. Ale Černá duše se přesto zvedla a přišla až k učedníkům. Společně odešli ven za válečníky. "Tak ci? " zeptal se Křišťálové oko. "Odedneška jse jmenuji Černá hvězda a mam devět životů" Černá hvězda hrdě zvedla hlavu.
Odešli spět do tábora stejnou cestou jako přišli. V táboře je čekali ostatní kočky z klanu. Černá hvězda došla na Temnou skálu a otevřela tlamičku aby svolala klan ale kočky si už usedali. "Od dnešní noci. Budu oslovována jako Černá hvězda. Začnu s tím že utvořím raní hlídnu. Bude jí vést Sluneční záře, Sluneční vyber si koho vezmeš zítra ba raní hlídku. Můžete jít" řekla Černá hvězda. Ke Sluneční záři přišli válečníci a čekali koho si vybere. "Půjde se mnou Žaludový ocas, Sokolí spár, Dubová větev, Hrabošek a Sojka" řekla Sluneční záře. Kočky se rozešli lehnout do pelíšků.

Černosrstá

3. května 2017 v 19:31 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Srstinkokotě - Srstinka - Černosrstá
Postavení v klanu: Matka
Popis: Černá kočka s modrýma očima a potrhaným uchem.
Povaha: Přísná, chytrá a hodná
Vyniká: V lovu
Matka: Černodrápka
Otec: Stíny zrak
Druh: Lví tesák
Sestra: Černá duše
Bratr: Liščí tlapa
Synové: Orlík a Ouško
Dcera: Svrnkokotě

Lístka

3. května 2017 v 19:22 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Lístkokotě - Lístka - Lístkové srdce
Postavení v klanu: Léčitelská učednice - léčitelka
Popis: Šedá kočička s modrýma očima, jednou bílou tlapkou a jedním hluchým uchem
Povaha: Chytrá, všímavá, hodná a milá
Vyniká: V léčení horečky a otevřených ran
Matka: Modrá řeka
Otec: Hnědokožich
Sestra: Sojka

Ouško

3. května 2017 v 19:15 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Ouškokotě - Ouško - Běloouško
Postavení v klanu: Učedník - válečník
Popis: Bílý Kocourek s velkýma ušima, černým flíčkem na hrudi a modrýma očima
Povaha: Hodný, divoký a chápavý
Vyniká: V boji a lovu zajíců
Matka: Černosrstá
Otec: Lví tesák
Sestra: Skvrnokotě
Bratr: Orlík

Sojka

3. května 2017 v 19:08 | Tajemný duch |  postavy ze Sokolího klanu
Jméno: Sojkokotě - Sojka - Sojčí letka
Postavení v klanu: Učednice - válečnice
Popis: Mourovatá kočička se žlutýma očima
Povaha: Divoká, oddaná a silná
Vyniká: V obraně a plavání
Matka: Modrá řeka
Otec: Hnědokožich
Sestra: Lístka