4. Kapitola - Sokolí klan

1. května 2017 v 18:08 | Tajemný duch |  příběhy Sokolího klanu
Jezevec

Je ráno a v táboře je klid. Ticho najednou přehlušil vyděšený výkřik kočky. Šlo to ze školky. Všichni vyběhli z doupěte aby zjistily co se děje. Do školky se znašil dostat jezevec. Bílá tlapa a Liščí oháňka čekají koťata ale přesto zuřivě bránily koťata Azurové kožešiny a Černosrsté. Černosrstá a Azurová kožešina odnášeli svá koťata ven z dosahu jezevce. Když si jezevec všiml že koťata jsou pryč. Obrátil se na budoucí matky. Matky z něj slezly a nechali to na valečnících. Kamenný měsíc zaútočil jako první. Přistál mu na zádech a zabořil do něj drápy a zuby. Jezevec na Kamenného nedosáhne. Ale Kamenný už neni nejmladší. Jezevec sebou začal třást a Kamenný se neudržel, spadl na zem a vyrazil si dech. Ostatní válečníci začali na jezevce skákat. Jezevec je všechny schodil. Najednou se Kamenný zvedl a skočil přímo jezevci na hlavu. Jezevec však chytil Kamenného do zubů. Všichni pozorovali jak Kamenný měsíc visí jezevci bezvládně z tlamy. Bílá záře se zhrozila, byla to jeho družka. Začali se jí řinout slzí. Šedý chlup, syn Kamenného měsíce skočil jezevci na záda. Černá duše hned po něm a pak Lví tesák a další. Jezevec po chvíli pustil tělo Kamenného měsíce na zem. Ouško, Flíček a Hrabošek vzali jsme ho tělo a nesli ho do léčitelského doupěte aby byly užiteční. Sojka a Želvička jim přiběhli na pomoc. Lístka a Pírko v doupěti ošetřovali Šedého chlupa a Bílou tlapu. Hned jak uviděli Kamenného měsíce přiběhli k němu. "Lístko ošetří Šedého a Bílou a pak mi pomos s Kamenným" řekl Pírko ustrašeně z ran které má Kamenný. Lístka rychle ošetřila Šedého chlupa a Bílou tlapu aby pomohla Pírkovi. "Běšte ven tady nám nepomůžete" řekla Lístka. Ostatní vyšli ven a všimli si že jezevec je pořádně podrápaný. Po chvilce utekl pryč z tábora a několik válečníků ho vyprovázeli.
Když začalo zapadat slunce, válečníci kteří pronásledovali jezevce se vrátili. I Lístka vylezla z doupěte léčitele a šla k učednickému doupěti. Lístka šla celá unavená a celá od krve. Za nedlouho vyšel Pírko z doupěte léčitele a sedl si pod Temnou skálu. "Kamenný měsíc měl velmi vážná zranění" začal svou řeč. "Dělali jsme s Lístkou co jsme mohli. Ale přišel o své poslední tři životy. Už je s hvězdným klanem" řekl zdrceně Pírko. Všichni začali smutně mňoukat. Černé duši stékali slzi po tváři. Byla jeho zástupkyní dlouho.
Když vystoupal měsíc nejvíše. Vylezla Černá duše na Temnou skálu. "Náš velitel je mrtvý. Zítra až bude měsíc nejvíše, půjdu k Měsíčnímu kameni abych dostala velitelské jméno a devět životů. Vezmu si sebou Bělofouska, Křišťálového, Liščí tlapu, Flíčka a Želvičku. Válečníky na ochranu a učedníky aby se něco přiučili. Pírko připrav nám na zítra bylinky ano? " řekla Černá duše s jejích slov čišela bolest. Pírko kývl.
Černá duše seskočila z Vysoké skáli a lehla si k tělu Kamenného měsíce kterého právě položili pod vysokou skálu. Po chvilce si k němu lehla i Bílá záře, Šedý chlup a Bílý orel. Bílá záře zabořila čumáček do jeho špinavého kožichu. Všechny kočky se shromáždili kolem jeho těla a svěšili hlavy. černá duše také zabořila čumáček do jeho srsti a potichu zašeptala "zbohem, můj skvělí veliteli. "Jediná kdo tam nebyla, byla Lístka. Ale i ta se přišla rozloučit s velitelem. Sojka má položenou hlavu na břiše Kamenného měsíce a od očí ji stékají slzičky. Kamenný měsíc byl její učitel, měli spolu velmi dobrý vztach. Když měsíc vustoupal vysoko na oblohu. Černé duši, došlo že musí vybrat svého zástupce.
Bělofousek, Sokolí spár a Sojka odnesli tělo vznešeného velitele aby ho pohřbyly.
Když se vrátili všichni se podívali na oblohu a drželi ticho. Pozorovali Stříbrnou kožešinu a hledali v ní svého velitele který za ně bojoval dlouhá léta. Přežili s ním dlouhé obdobý bez listí a vyhráli spoustu bytev. Teď je už s Hvězdným klanem a svou rodinou. Teď jim bude radit z hora.
Nakonec Černá duše znovu vyskočila na Temnou skálu. Dlouho se zamyslela a když měsíc vustoupal nejvíše, řekla "musím zvolit svého zástupce. Mím novím zástupcem a také novým učitelem Sojky bude Křišťálové oko, můžete si jít odpočinout" řekla a odešla si lehnout do nového doupěte jako všichni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama