14. Kapitola - Sojčí klan

16. září 2017 v 16:56 | Tajemný duch |  příběhy Sojčího klanu
Ostružinová tlapa se posadila do svého pelíšku. Je nešťastná. Za několik dní jí zemřelo několik koček. Lehla si a modlila se aby jí Hvězdný klan dal nějaké kladné znamení. Skulila se do klubíčka, zavřela oči a začala klidně oddychovat.
Objevila se na louce s temně modrou zemí a stříbrnou trávou. Na obloze neni měsíc ani tam nesvítí hvězdy.
Ze stínu najednou vyšla zrzavo hnědá kočka. "Veverčí chloupko?! " vykřikla udiveně Ostružinová. "Kvůli mě si.... Já ti nepomohla.... Je mi to líto " řekla smutně Ostružinová, sklonila hlavu a z očí ji začali téct slzy. Veverčí chloupka ji olízla na čele a řekla: "nezlobím se na teme. A jsem ráda že můžeš dál žít svůj život, aspoň jsem nepoložila život zadarmo. Musíš ještě zachránit spoustu životů"
Ostružinová se na ni vděčně podívala. "Ale teď proč jsem tu, mam pro tebe další věždbu. " zvažněla Veverčí. "Zraněnou sojku přikryjí křídla sokola a sojka znovu vzlétne " dodala. Když to dořekla začala pomalu myzet. "Počkej, co to znamená? " zavolala Tlapa do prázdna. Nakonec se probudila. Rozhlédla se. Je v bezpečí svém pelíšku. Zraněnou sojku přikryjí křídla sokola a sojka znovu vzlétne, co to znamená? ptá se sama sebe Ostružinová.
Vzpoměla si na to co jí řekla Havraní hvězda, hned jak dostane další věždbu, má jít hned za ní. Ostružinová vyšla z doupěte. Začíná svítat.
U vchodu do Hvězdina doupěte do ní málem nabourala. "Hvězdo musím s tebou hned mluvit" mňoukla naléhavě Ostružinová. "Jistě " kývla hlavou Havraní hvězda, na místě se otočila a s Ostruzinovou v závěsu vešla do svého doupěte. Ostružinová tlapa se posadila. Ocas úhledně obtočila kolem hnědých tlapek. "Oč jde? " zeptala se Hvězda. Ostružinová se zhluboka nadechla. "Dostala jsem znamení od Hvězdného klanu" začala mluvit. Havraní hvězda nervózně zastříhala ušima. Ostružinová tlapa pokračovala: " Veverčí chloupka mi ve snu řekla: Zraněnou sojku přikryjí křídla sokola a sojka znovu vzlétne " odříkala Ostružinová tlapa věždbu. Hvězda se zadívala před sebe. "Takže Sojčí klan padne a pak znovu povstane? " zeptala se zmateně Havraní hvězda. "Nevím " zakroutila hlavou Ostružinová. "Řekneš to klanu? " zeptala se po chvíli Ostružinová tlapa. Havraní hvězda ještě chvíli mlčí, nakonec však odpoví, "klan by to měl vědět, ale bojím se že by potom ztratili naději. Ikdyž je pozitivní věždba" odpověděla. "Souhlasím " přitykala Ostružinová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama