16. Kapitola - Sojčí klan

24. září 2017 v 19:41 | Tajemný duch |  příběhy Sojčího klanu
Uběhlo už několik dní od posledního boje s tuláky a zranění Bobří kožešiny. Začala se pomalu zotavovat ikdyž pořád ještě zůstává u Annie tlapu.
Havraní hvězda se posadila před své doupě. Dělá jí velké starosti mnoho věcí, hlavně věždba od Hvězdného klanu a to co před odchodem řekla Smrtelná odpověď: "příště si nařadě ty" tehdy si tuláci mysleli že zabili Bobří kožešinu, ale spletli se. Ostružinová tlapa ji zachránila. Už brzy bude znovu schopna bojovat.
Havraní hvězda se podívala k léčitelskému doupěti a spatřila povědomou tvář. Bobří kožešina k ní ladným a sebejistým krokem mířila. "Ahoj, už je líb? " zeptala se Hvězda když byla její zástupkyně na doslech. "Ano, díky za optání " odpověděla a posadila se vedle Havraní hvězdy. "O čem přemýšlíš? " zeptala se po chvíli ticha Bobří kožešina. "O tom co řekla Smrtelná odpověď než odešla, a.... " nedokončila větu Havraní hvězda protože jí právě došlo že Bobří ještě neřekla o veždbě Hvězdného klanu. "A? " vyzvala ji zástupkyně. "A o veždbě Hvězdného klanu " na chvilku se odmlčela, "jsou dvě, první zní takto: Sojčí klan čeká zkáza, která nejde zastavit. To je spíše vzkaz od Veverčí chloupky, jak mi řekla Ostružinová. A ta druhá veždba nám dává naději, je to takle: zraněnou sojku zakryjí křídla sokola a sojka znovu vzlétne" dokončila dlouhou řeč Havraní hvězda. Bobří kožešina si povzdychla. "No, nevím co říct " mňoukla zmateně Bobří kožešina. "Já.... " slova Havraní hvězdy přerušil hlasné zavřeštění mourovatého kocoura. Do tábora vešel Rašelinový měsíc se svými věrnými válečníky za sebou. "Takže Bobří kožešina přežila, to mě těší. Aspoň vás budu zabiju obě já sám! " vykřikne Rašelinový měsíc a vrhne se na Havraní hvězdu. Havraní hvězda se jen tak tak vyhla jeho útoku. Ale Rašelinový měsíc ji nenechal ani vydechnout a znovu na ni skáče. Tentokrát se Hvězda nestihne vyhnout a Rašelinový ji sráží k zemi. Hvězda vřeští bolestí i vztekem když jí Rašelinový drásá břicho. Když se jí naklání nad hrdlem je Hvězda už dost vystrašená, ještě nechce zemřít. Avšak než se jí stačil zakousnout do krku, zaklesli se mu do boku drápy Bobří kožešiny. Rašelinový s heknutím dopadl na zem. Pádem si vyrazil dech. Bobří kožešina neztrácí čas a vrhá se na něj. Drápy mu dělá jizvi po celém těle. Ikdyž je zraněná, pořád bojuje jako vedená Tygřím klanem. Avšak než stihne zasadit smrtelný úder na záda se jí přilepí Vlčí srdce. Stáhl ji z Rašelinového a začal s ní zápolit sám.
Havraní hvězda se mezi tím oklepala a zaútočila. Pokračovala v tom co Bobří začala. Ale kvůli jejím zraněním která utržila je už unavená. Rašelinový, ikdyž je už starý, je stále plný sil. Odráží útok Havraní hvězdy a sám ji přišpendluje k zemi. Zakusuje se jí do hrdla. Poslední co Havraní hvězda vidí je jak se šedý kocour zvedá od nehybného těla Bobří kožešiny. Pak už je jen tma. Rašelinový měsíc drží hrdlo Havraní hvězdy dokud nevydechne naposled.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama